Home Moenipid Džentelmeni kingaspikker

Džentelmeni kingaspikker

May 7, 2018

Kevad on käes ja ei ole see suvigi enam teab mis kaugel. See on kõige parem aeg, et üle vaadata oma kingade kollektsioon. Öeldakse, et king ütleb mehe kohta palju. Vale kingavalik võib iga läbimõeldud ja stiilse riietuse ära rikkuda. Tähtis on, et jalanõud ja rõivad moodustaksid ühtse ja tervikliku lahenduse.

Õige king on nagu kirss tordil, kuid sobiva jalanõu valimine võib osutuda raskemaks, kui alguses arvatakse. Sellepärast olemegi koos NS Kingaga teile appi tulnud, et jagada teile kasulikke näpunäiteid ja nippe, mis aitaksid teil leida just selle õige jalatsi, millega enesekindlalt ringi käia.

Klassikaline ja pidulik

On olemas kahte tüüpi kingi, mida kantakse klassikalise ülikonnaga. Need on derbid ja oxfordid. Neid sobib kanda pidulikel sündmustel ja vastuvõttudel, kus ülikonna või fraki kandmine on kohustulik.

Oxfordid on kõige rangemad ja pidulikumad jalatsid. Need erinevad teistest selle poolest, et küljed on õmmeldud ninaosa alla ning paeltega on kingad nii kinni nööritud, et keel ei paista välja. Oxforde kantakse fraki ja klassikalise ülikonnaga. Fraki juurde sobivad rohkem lakkkingad, smokinguga tavalised musta värvi oxfordid. Tähtis on tähele panna, et musta värvi ülikonna juurde käivad ka musta värvi kingad.

Derbi küljed on jällegi õmmeldud ninaosa peale. King ise on laiema lõikega ning paelad on nööritud nii, et keel jääb paistma. Musti derbisid võib kanda ülikonnaga, aga pruune ja kahevärvilisi kingi tasub proovida ka vabamas stiilis pükstega, näiteks teksadega. Kindlasti võiksid ka teksad olla kitsama lõikega ning stiilse minimalistliku disainiga.

Kingad, mida kanda vabama riietusega

Kingad, mis ülikonda ei nõua, on brogid, top-siderid, desert-poolsaapad ja loferid. Võimalik, et enamusi nendest oled ka kandnud, kuid pole veel selle peale mõelnud, et mis riietusega üks või teine kingatüüp võiks sobida. Järgnevalt toomegi välja meiepoolsed soovitused, et sul oleks meie poodides lihtsam oma valikut teha.

Brogid võivad olla nii derbid kui ka oxfordid, oleneb kuidas on paelad nööritud. Brogide tunnuseks on, et need on rohkemate mustrite ja õmblustega. See jalanõu sobib vähem pidulikuma sündmuse jaoks. Kõige parem on brogisid kanda tviidülikonna või teksadega.

Top-siderid on tegelikult kummitallaga purjekingad. Nende tald takistas libisemist jahi tekil. Neid kantakse ilma sokita, mistõttu sobivad ideaalselt sortside, teksade ja cargo-pükstega.

Desert-jalanõud on pahkluuni ulatuvad saapad, millel on kaks paari nööpauke. Need võiksid iga mehe garderoobis olla, sest näevad väga lahedad välja ning sobivad praktiliselt kõigega. Nii triiksärgi, sooja kampsuni kui ka tavalise pusaga. Pükstest lähevad kokku väga hästi teksade ja chino-pükstega.

Loferid on nii naistele kui ka meestele. Tavaliselt on loferid valmistatud nahast. Kuna nendel kingadel puuduvad kinnitused, siis on neid väga lihtne ja mugav kohe jalga lükata. Lofereid kantakse üleskeeratud pükste ja triiksärgiga.

Suvised jalanõud

Suvised kingad ja jalanõud on tavaliselt õhemad ning nende kandmine on mugav ning kerge. Selle kategooria alla kuuluvad näiteks slipperid ehk ”sussid”, mokassiinid ja espadrillid. Suviseid jalanõusid võib täitsa ilma häbita kanda palja jala otsas. Teatud suviste jalanõude puhul on see lausa kohustuslik, et mitte nende kandmise etiketi vastu eksida. Näiteks sokki ja sandaali ei tohiks ka sel aastal koos kanda.

Slipperid on õhukese talla ja madala kontsaga kingad. Neid kantakse ilma sokkideta ja on valmistatud kangast või nahast. Väga mugav jala otsa lükata ning samas nad jätavad ka natuke pidulikuma mulje. Väga hea kanda näiteks kuumal ja päikselisel aiapeol.

Mokassiinid sobivad mitteametlikele suveüritustele ning ka neid kantakse palja jalaga, kuid kindlasti pole tegu spordijalatsiga. Need sobivad igapäevase suvise riietuse juurde nagu polosärk, teksad ja heledad sortsid ja püksid.

Slipperite ja mokassiinidega ühte kampa kuuluvad ka espadrillid, mida kannavad nii naised kui ka mehed. Nende eripäraks on punutud äärega tald. Espadrillid on ideaalsed suvejalanõud. Neid sobib kanda näiteks erinevatel pidudel ja koosviibimistel, mis toimuvad suvilas või mere ääres.

Stiilsed ja sportlikud

Sportlikumad jalanõud on ketsid, tennised ja klassikalised plätud. Ketsid pole ammu enam lihtsalt spordijalats, vaid ka igapäevaselt kantav jalanõu. Neid on hea kokku sobitada erinevate sortside või teksadega. Väga moekas ja julge on praegu kanda erksavärvilisi ketse ka ülikonnaga. Just väga palju Eesti tuntud inimesed on hakanud kandma ketse ülikonnaga. Kui julgust on, siis miks mitte.

Tennised nagu nimigi ütleb on tulnud meile tenniseväljakutelt. Kuid tänapäeval saab neid väga edukalt kanda heledate pükste, teksade ja polosärgiga. Tenniste plussiks on, et need on õhku läbilaskvad ning tänu sellele saavad jalad rohkem hingata.

Kõige mitte-pidulikum ja suvisem jalanõu on plätu. Kummitallaga plätud võib jalga tõmmata, jalutades rannas või basseini ääres. Ideaalsed kaaslased, kui kanda lühikesi pükse või ujumisriideid.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et meeste jalatsimood võib olla päris kirju. Alates plätudest kuni pidulike mustade kingadeni välja. Tähtis on valida riietusele ja sündmusele vastavad jalanõud ning siis ei tundu valimine ka enam nii keerulise ülesandena.

You may also like

Leave a Comment