Home Ilu-uudised Iluprojekt “10 aastat nooremaks” NanoAsia abiga. Vol 1

Iluprojekt “10 aastat nooremaks” NanoAsia abiga. Vol 1

January 2, 2019

Võluvõimeid omamata igavesti nooreks jääda ei saa. Saab küll paljugi ise ära teha, et värske ja ilus välja näha, kuid oma tööd võtavad täie tõsidusega ka gravitatsioon, keskkond ja aeg. Kui peeglist avanev vaade pole enam kiita ning leppimine väärika vananemisega ei paku sugugi lohutust, siis tuleb norutamise asemel tegutseda. Üle oma julguse võtsin vastu Coollooki blogi poolt pakutud iluprojekti “10 aastat nooremaks”, kus ma esmalt näitan avalikkusele oma närtsinud mina ja asun siis iluteekonnale, mille lõpuks on mul reaalne võimalus näida oma näonaha poolest välja eakaaslastest 10 aastat noorem. (Fotod: Kairi Vaher)

Mul on sellesse usku! Olen kohtunud ka nende naistega, kes on teinud neidsamu protseduure ning kelle tegelikku vanust on mul seetõttu olnud raske täpselt hinnata. See on vaimustav! Aga sellest räägin täpsemini edaspidi.

Miks ühendada Lõuna-Korea ilufilosoofia innovaatilise nanotehnoloogiaga?

Minu muutumisteekond sai alguse ühe naisteürituse goodybag‘ist leitud toredast kingitusest – see oli Lõuna-Korea toodetega tegeleva NanoAsia salongi Euroopa esinduse protseduuri kinkekaart. Üks armas koostööpartner julgustas mind, et kasutagu ma kindlasti see võimalus ära, sest tema on seal käinud ja kaalub nüüd omale koju lausa vastava kodukasutusaparaadi ostmist. Ja muuseas – see inimene näeb imehea välja!

Olin juba varem kursis Korea iluprotseduuride filosoofiaga, mille võib kokku võtta sõnadega alates raku tasandilt, põhjalik, seestpoolt väljapoole, ohutu ja tõhus. Lisa uurides selgus, et protseduurid on füüsilise sekkumise vabad. See sobib ideaalselt, sest hirm silmalaugude lõikuste ja ka ilusüstide ees on mul siiski endiselt suurem kui soov näha välja värskem, noorem ja lihtsalt siledam.

NanoAsia usub, et iluretseptid peituvad looduses eneses ja taimedest saadud komponente on võimalik ühendada teaduslike uuringute ning nanotehnoloogiatega.

Tooted on tehtud nanotehnoloogia põhjal ning sisaldavad ainult peptiidide, aminohappeid ja taimeestrakte. Need ei sisalda raskemetalle, parabeene, sulfiteid, elavhõbedat ega muid tervisele kahjulikke aineid. NanoAsia eesmärk on teha ilumaailmas ajalugu ilma süstide, stressi, valu ja vastunäidustusteta. Õhupintsel ei puuduta nahka ning see tähendab, et ei ole võimalust saada infektsiooni. Protseduurid ja tooted sobivad igale nahatüübile ja igas eas inimestele.

 Siht: Mina uuel aastal 10 aastat nooremaks! Teekonna algus

Lunastasin oma NanoAsia Euroopa esinduse salongi kinkekaardi. Kuna kohe pärast esimest protseduuri paistsid välja oodatud muutustest veel paremaid tulemused, otsustasin ruttu, et hakkan ka edaspidi leidma nii raha kui ka aega, et tulemust hoida ning järgmiste külastustega seda veelgi võimendada. Siis juhtus aga veel toredam asi – minu rahulolu jõudis sõnumi vahendusel salongi perenaiseni ning seepeale sündis koos Irinaga, kes on üks esinduse asutajatest ja juhtidest koostöös Coollook blogiga iluprojekt, millega ma muutun kümme aastat nooremaks.

Minu teadmised ja tunded protseduuridest

NanoAsia spetsialist Jekaterina, kes minule protseduure tegi, selgitas iga oma uut sammu. Jekaterina on hästi tore, sõbralik ja huvitav naine, kes lisaks salongile töötab ka haiglas reanimatsiooniosakonnas. Kuulsin temalt, et NanoAsia protseduuridega puutus ta esimest korda kokku siis, kui ta tuli salongi kui klient, kes vajas oma stressirohkest tööst tekkinud nahaprobleemidele ja ka kortsumurele abi. Jekaterina mõistis nagu mina praegugi, et just nanotehnoloogial põhinevad tooted ja protseduurid on need, mis toovad värskuse ja nooruse tagasi. (Tema ongi see teine naine kelle vanust on raske hinnata. Näonahk vanuses nagu kahekümnendad aga elukogemus ja sisukus justkui räägib midagi muud.) Ühesõnaga, ta ostis kodukasutuse jaoks ka spetsiaalse survet tekitava aparaadi, mida nimetatakse salongis õhupintsliks. See on aparaat millega saab nii nahka puhastusega ette valmistada kui ka seerumit nahakihtidesse suunata. See, et Jekaterina jäi seerumite, koorijate ja puhastajate ostuga nii rahule, viis tema kui avatud inimese selleni, et ta teeb nüüd oma haiglatöö kõrvalt protseduure NanoAsias.

Nanotehnoloogia, mis koosneb nii tehnilistest sammudest kui ka nanoosadeks lahti võetud nahka uuendavatest, toitvatest, koorivatest ja puhastavatest komponentidest, mõjutab näonahka sel tasandil, et uued rakud oleksid ärksad ja tugevad. Eelnevad etapid sillutavad aga teed, et nägu ja kael muutuksid noorenenud naha abil kaunimaks. Toimeained on nanoosakesteks lahti võetud, et need saaksid läbida naha loomulikke tugevaid kaitsekihte, mis on loodud selleks, et väliskeskkonna halvad mõjud ei teeks meile liiga. Et vanad nahakihid eest lahkuksid ja uued pinnale tõuseksid, on vaja minimaalset 28 päeva, ent esimesed kortsude taandumised ja naha särav jume on näha juba kohe.

*

Käin tihedamini NanoAsia protseduuridel, kui tavapärane rütm ette näeks, ja kirjeldan oma teekonda fotode vahendusel, mis on tehtud probleemseid kohti paljastavalt väga lähedalt ja ka pärast protseduure. Äsja mainitud 28 päeva ehk kord kuus on tavarütmi eelduseks. Vaheetapiks on minust fotod pärast viit protseduuri.

Niisiis – milliseid muutusi ma iga korra järel ise täheldan ja mida kaaskodanikud minu muutuse kohta arvavad?

Esimene kord

Naudin tõeliselt seda, kuidas nahapoore survega puhastatakse – on ääretult kergendav teada, et minu nahk on nüüd sügavuti puhastatud!

Nahapoorid on silmanähtavalt kahanenud – eriti on seda märgata põskedel ja ninal. Minu silmaalused kotikesed on oluliselt vähenenud ning topelt kortsukesed silmade alt tublisti taandunud. Nahk oleks kui number väiksemaks muutunud, olles elusalt särav ja pringim.

KOMMENTAAR. Samal päeval õe juurde minnes hüüatas ta kohe: “Noh, mis iluprotseduuri sa nüüd oled teinud, et su näonahk niivõrd särab!”

Teine kord

Märkan ja tunnen muutusi oma otsaesise kortsudes. Vasaku kulmu kohal olev imestavast või naljatlevast miimikast tekkinud sügav korts on saanud omale alla justkui täite ning sügavus ei tule enam esile. Samuti on sügavuse kaotanud otse laubal olevad kortsud. Jekaterina kommenteeris pärast minu protseduuri, et näen nüüd välja nagu õun – nii sile ja prink! Ise märkan seda, et sügavad kortsud on pinnale tõusnud ning kortsujälg pindmiselt laienenud. Silmad oleksid aga justkui suuremaks muutunud …

Kolmas kord

Seekord on olulisim muutuja silmaaluste piirkond. Tunnen pärast protseduuri kindlalt, et minu silmad on suuremad – võib-olla tekib see tunne seetõttu, et nahk minu laubal on elustatud. Võrdluses märkan, et ka silmaalused kotikesed on vähenenud ning kaks silmaalust kortsu on muutunud lühemaks ja turse madalamaks. Naljakas, et turse kortsu vahelt tuli välja üks minu sünnimärkidest.

Neljas kord

Nahk on nii õhuke ja tundlik. Samuti märkan nüüd kaelal muutusi ja lõuapiirkonna reljeefid on pringimad. Minu arm lõual on väiksemaks kahanenud. Silmad tunduvad taas kord harjumatult suured ning nüüd on ka otsaesine minu arust nagu ilus õun. Algul pinnale tõusnud kortsud on taandunud ning neid ei ole peaaegu märgatagi. Järgmisel hommikul tõustes ja peeglisse juba uudishimulikuma ja rõõmsama pilguga vaadates märkan, et hakkangi noorenema.

Viies kord

Aega on esimesest protseduurist juba palju edasi läinud ja suurim muutus on olnud selles, et minu poorne nahk, mis on mulle eluaeg muret valmistanud, on nüüd peaaegu täiuslikult siledaks muutunud. Otsaesine on siidiselt sile ja nüüd vaatan peeglisse jälle suurima heameelega.

KOMMENTAAR. Poeg tuli oma kahekuuselt reisilt tagasi ja küsis, et millega ma vahepeal olen tegelenud, et nii noor välja näen.

Teised fotod piirkondadest järgmisel korral, sest kuna tegin esimest korda sellist projekti siis nüüd tean ka fotograafiga koostöös teha alati sama valgusega ja samaliselt sobiva kaadriga pilte edaspidi üles võtta. Kogemused õpetavad ja teevad profimaks. Samuti ka seetõttu, et puhastusprotsess toob sügavalt pinnale ummistusi ning minu naha pealmine kiht vajas probleemidest puhastust ja veidi paranemist. Järgmine kord siis ka enne ja pärast.

Poole teekonna kokkuvõtteks

Vanad pealmised naharakud on muutunud erinevatel põhjustel – vananemine, keskkonnast tulenev saastatus jms – laisaks, kuid alt tekkivad noored rakud võtavad eelmiste käitumise omaks ega kasutagi oma potentsiaali seega ära. Nad võtavad eelkäijate käitumise üle ja selleks ongi vaja neid kohe ergutada uue käitumismudeliga tegutsema.

Nanoosakeste teekonna jaoks on esmalt vaja nahk puhastada, et osakesed jõuaksid kiiremini ja takistusvabalt noorimatesse naharakkudesse. Nahapoorid puhastatakse mõnusa surve abil naatriumkloriidi lahusega. Jekaterina hoiatas, et mul võib seepeale tekkida külmatunne, ja soovitas mul kohe märku anda, kui sooviksin midagi omale peale võtta. Esimesel korral ma eriti suurt külmatunnet ei täheldanud, kuid hiljem küll, sest ilmselt oli minu paksenenud pealmine nahakiht koorimiste käigus palju õhemaks ja tundeerguks muutunud.

Esimese sammuna kandis Jekaterina minu nahale õrnalt puhastavat ja koorivat vahtu. Kõige paremini väljendab sellest tulenevat tunnet ingliskeelne sõna itchy. Seejärel ootab nahk koorimist. Minu lemmikosa on pärast nahakoorimist naha sügavpuhastus, mis kestab 20 minutit. Absoluutselt mõnus on tunda ja kaasa mõelda, et kõik mustus ja minu nahka imendunud mürgid uhutakse välja. Pärast puhastust astub mängu nanoosakesteks jagatud seerum, mis sisaldab ülimalt palju rakke elustavaid ja tugevdavaid koostisosi. Vahepeal kantakse peale mask või kreemid – kõigest, mida su nahk täpsemini vajab, saab täpsemini teada personaalsel külastusel. NANOASIA pakub nii personaalseid konsultatsioone ja protseduure kui ka ka koolitusi iluspetsialistidele nii Eestis ning kui ka teistele Euroopa riikide iluvaldkonna tegijatele. Lisa infot saab lugeda nende kodulehelt SIIN. Nii ja minule kulunud aeg lubab järgmisel pildistamisel päris uute naharakkude käitumist. Seekord nii.

Ma jätkan oma ilueksperimenti – olen juba praegu kindel, et lubatud lõpptulemus saabub ja ma näen siis välja soovitult-  olen muutunud justkui 10 aastat nooremaks!

You may also like

1 comment

Kas iluprojekt “10 aastat nooremaks“ NanoAsia abiga õnnestus? - Coollook February 7, 2019 at 9:09 am

[…] Avaldame meie lugeja ilueksperimendi lõpptulemuse. Eksperimendi eesmärk oli muuta näonahk 10 aastat nooremaks. Naine külastas meie koostööpartneri NanoAsia Euroopa esinduse salongi, kus talle koostati protseduuride kava. Tegemist on Lõuna-Korea innovaatiliste nanotehnoloogial põhinevate toimeainete ja tehnikaga. (Poole teekonna tulemused on näha siin.) […]

Reply

Leave a Comment