Home Ilu-uudised Iseloomuga ehted Littlebitdesign „F… the jewelry, wear attitude!” Intervjuu!

Iseloomuga ehted Littlebitdesign „F… the jewelry, wear attitude!” Intervjuu!

November 22, 2018

Näosaate juuksuritiimi andeka ja stiilse Kristaga intervjuu sai mulle saatuslikuks. Armusin minagi tema ehete lemmikbrändi LITTLEBITDESIGN. Need on tõeliselt iseloomuga ehted. Krista Adrat ütles oma intervjuus SIIN, et hetke vaieldamatu lemmik on disainehteid valmistav kaubamärk Littlebitdesign. Sõnum, mis mind siinkohal väga hästi iseloomustab: Fuck the jewelry, wear attitude!“.

La La Ladies fb-i postitus Littlebitdesign ehetest

Uudishimu oli tekitatud ning guugeldades leidsin üles kaubamärgi Littlebitdesign kodulehe. Üllatusin, et tegemist on Soomes tegutseva väikese ehtebrändiga, mis kasutab erinevaid materjale ja meetodeid. Neid käsitööna valmivaid ägedaid ehteid valmistavad koos abielupaar, eestlannast Anniki ja taanlane Ulf Jensen-Munk. Kuidas küll nii Krista kui ka Facebooki postitusi märgates, on meie ägedad lauljad La La Ladies bändist, nende ehted üles leidnud?  Uudishimu ei andnud asu ja lähetasin teele kirja koos mõningate küsimustega.

Minu kirjale vastas Anniki, kes on brändi loojaks. Anniki pere oli Eestist Soome kolinud 90-ndate alguses. Kohati väljendas ta end soome keeles, sest aeg on teinud oma töö ning oma igapäevases keeles sai ta end tabavamat väljendatud.  Jätan ka selle Anni toreda kommentaari teile lugemiseks sisse: (Oihh, kui sa vaid teaksid, mis on minu igapäevased keeled… hah, neid on kolm-neli!). Ise nimetab ta end Anniks.

Sain teada kuidas sündis nende lugu. Ka seda, et tänaseks ei ole nad nii väiksed enam midagi. Viie tegutsemisaastaga on jõutud selleni, et pragu müüvad LITTLEBITDESIGNi ehteid üle 70 poe Soomes ja ka väljaspool Soomet. LB ehteid müüakse disainipoodides, elustiilipoodides, riidepoodides jne. Nende ehteid on tellinud oma laulude sõnadega ka  erinevad Soome lauljad.

Eesti, Taani rahvus, tegutsete hoopis Soomes. Miks just seal?  Kuidas teie omavahel tutvusite? Millal teie ehted sündima hakkasid?

”Kohtusime Taanis, kus mina õppisin pedagoogikat ja Ulf oli sama kampuse  alal olevas koolis tööl. Meil mõlemal on pedagoogiline koolitus ning töötasime aastaid koos, tegeledes lastega ja erivajadustega noortega nii Taanis, Malawis kui ka siin Soomes. Olime vahepeal aastaid ära ja rändasime ringi. Kui esimene laps oli tulekul otsustasime tagasi tulla Soome, Kouvola linna, kus elasid minu vanemad. Nii olemegi siia jäänud. Siin on hea olla. Hindame lihtsaid asju. Siin on meie kodu.”  vastas Anni. Sain teada veel, et Soome elama minnes Soome elama minnes alustas Ulf õpingud majanude erialal, hiljem Anni aga jätkas oma pedagoogilisi õpinguid veel edasi. Ulfi põhitöö on täna Kouvola linna kõrgkoolis, ametinimetusega International Coordinator.  Anni päevatoimetusteks on LB-ga seotu ja õhtuti-öösiti-nädalavahetustel tegutsetakse koos oma Littlebitdesigniga.

Kuidas valmisid esimesed ehted ja kes olid esimesed kliendid?       

”Esimesed ehted valmisid päris kogemata,” ütles Anni ja lisas: ”Tulin töölt ära ja läksin õppima, aga selgus, et arvuti taga õppimine oli kohe tõsiselt liiga teoreetiline. Olen alati olnud loov ja tegutsejat tüüpi, kuid see, et ehteid hakkasin valmistama, üllatas mind ennastki. Oleks siis parem olnud midagi ägedamat! Tellisin üle maailma igasugu materjale kokku ja hakkasin pihta. Teatasin Ulfile, et ära muretse, küll ma need maha müün. Ja müüsingi! See oli kevadel 2013. aastal. Esimesed kliendid olid minu oma sõbrad ja tuttavad. Postitasin pilte Facebooki ja rahvast hakkas kodus käima päris palju.” rääkis Anni esimestest sammudest Littlebitdesigni sünniloos.

Edasi sai hoog sisse ja Anni kirjeldas seda teekonda nii: ”Suvel leidsime mõnusa tööruumi kohalikust vanast paberitehasest, kus tegutses teisigi käsitöölisi. Kord nähti minu sõbrannal minu ehteid ja temalt küsiti, kust neid saab osta ja kes neid teeb. See inimene oli teises linnas, hoopis Porvoos. Läksin seejärel temaga kohtuma ja ta ostis minult kõik ehted ära! Veel tegi ta mulle ettepaneku, et hakkab meie müügiesindajaks. Alguses tundus see asi nii võõrana, kuid taipasime ruttu, et ta on inimene kellel on head kontaktid, mis oli meile super vajalik. Temast tuligi LITTLEBITDESIGNi müügiesindaja ja algaski mitmeaastane koostöö. Sündinud oli LITTLEBITDESIGN ja tänu temale oli meil suve lõpuks juba esimesed 14 poodi, kes soovisid meie ehteid müüa.

Kes on LB disaini ostjad ja kuidas sündis nimi LITTLEBITDESIGN?

“See on hea küsimus,” arvab Anni ja jätkab: ”Alguses mõtlesime, et see noorte asi ikka, aga vot polegi. Meie ehteid ostavad kõige rohkem 35-50. aastased naised. Need, kes teavad, kes nad on, ja mida nad soovivad ehetega väljendada. Tekstidega ehteid ostetakse ka meestele.” Nime kohta ütleb Anni, et LITTLEBITDESIGN ei sündinud üldse lihtsalt. ”Me vaevlesime sellega mitu päeva, kuni Ulf luges seina pealt teksti: “You need a little bit of insanity to do great things“… Tadaaa – LITTLE BIT sündiski!” kirjeldab Anni  protsessi. Ehteid võib tellida veebipoest: www.littlebitdesign.com. Pood on on soome- ja ingliskeelne. Ehted on hoolikalt tugevasse karpi pakitud ning enamasti saadetakse need teele kirjana. Neilt võib tellida ehted ka otse kingituse saajale. Annilt võib ka infot küsida ka e-kirja teel: info(at)littlebitdesign.com Anni lisab: ”Meie tooted valmivad 1-5 päevaga (pluss postituse aeg). Veel jõuab jõulukingiks! ”

Kuidas te neid iseloomuga sõnumeid leiate?

Hoiame silmad ja kõrvad lahti!  Kollektsiooni paneme erinevaid sõnumeid, et kõigile leiduks midagi. Kuid päris kulunud sõnumeid seal pole. Teeme ehteid ka klientide sõnumisoovidega ja see ongi olnud see, mis teeb töö huvitavaks. Teame väga hästi, et tekstidega ehteid on mitmeid, meie omad on meie moodi. Oleme teinud neid juba aastaid ja mõtlesime, et hakkab juba vähenema, kuid ei… kõik jätkub.

Muusikutele valmistame tooteid nende oma sõnumitega või laulusõnadega, mida nad saavad pakkuda fännikaubaks. Näiteks Soome laulja Lauri Tähkä veebipoodi oleme teinud selliseid ehteid juba kaks aastat.

Kui osaleme messidel ja festivalidel (Habitare, I love me, Pori Jazz ja Designmarket), teeb Ulf kohapeal ehteid. Kui oleme Ulfiga müügiüritustel, on meil seal lõbus. Teeme seda alati positiivse meelega ja naerame palju! Positives vibes, you know!

Millised on endi kõige südamelähedasemateks ja lemmikuteks olnud?

Südamelähedasemateks saavad need tooted, mille sünd ei ole nii lihtne.  Tekstidega ehetest meeldivad kõige rohkem need, kus on üllatav ja humoorikas tekst, näiteks: smile, it confuses people/ kaelakett või siis kõrvarõngad ,kus ühes tekst: la la la ja teises: I can’t hear you. Kannan peaaegu koguaeg LB ehteid, nii on ka lemmikuid palju. Kõrvarõngastest meeldib eriti suuremad “statement”- ehted. Endale meeldib ka meie helkurite kollektsioon, mis müüb hästi ja selle aasta omad hakkavadki juba otsa saama.

Kust teie ehteid lisaks e-poele veel osta saab?

”Praegu viis aastat hiljem müüvad meie LB ehteid üle 70 poe siin Soomes ja väljaspool Soomet. Osaleme messidel siin Soomes kuid ka väljaspool Soomet. Näiteks Formex messil Stockholmis, Ambiente Frankfurtis ja hulgal teistel väiksematel ostu-müügiüritustel, kus  me oleme esindatud. Põhirõhk on siiski poodide tellimusel toodete valmistamine. Meie ehteid müüakse disainipoodides, elustiilipoodides, rõivapoodides jne. Valmistame ehteid ka artistidele ja firmadele kingitusteks,” annab Anni ülevaatliku pildi.
LB-l (=Littlebitdesign) ilmub 2 korda aastas kollektsioon, mida müüme poodidele pool aastat. Meil on ehetele lisaks ka mõnusad helkurid ja ehtehoidjad.  Viimase kollektsiooni Autumn/Winter 2018 kataloogi saab näha Littlebitdesigni veebilehel www.littlebitdesign.com

Ja muidugi sain ka teada kuidas Krista Adrat ja La La Ladies naised on  Littlebitdesign ehted avastanud.

Anni: Kristaga oleme lapsepõlvesõbrad, 7-aastasest peale. Kuigi olen nii mitu aastat juba Eestist ära, sõprus jätkub. Nüüd käime üksteisel külas oma peredega. Käevõrud La La Ladies naistele kinkiski Krista.

Fotod: MIMAGE

instagram: LITTLEBIT DESIGN

You may also like

Leave a Comment