Home Ilu-uudised Meeste lõhnad ja parfüümid. Milliseid on valikud, kui kaua püsivad

Meeste lõhnad ja parfüümid. Milliseid on valikud, kui kaua püsivad

October 23, 2018

Ütlus „Hea mees on nagu kallis kohv – lõhnab hästi, ei lase öösel magada ja tekitab sõltuvuse! ” on tabav. Tõepoolest hästi lõhnav mees ei jää märkamata. Koostasime ülevaate millistesse kategooriatesse meeste lõhnad ja parfüümid jaotuvad oma kasutuseesmärgilt, intensiivsuselt ja püsivuselt.

Aftershave, tualettvesi, kölnivesi, parfüüm

Lõhnad ja parfüümid koosnevad kolmest põhikomponendist: alkohol, vesi ja aromaatsete parfüümõlide osakaal.

Aftershave (ASH), nagu nimigi ütleb, on vajalik selleks, et aidata pärast igapäevast raseerimist nahal rahuneda, sisaldades tavaliselt rahustavaid ja jahutatavaid koostisosi. Lõhna tugevuse poolest on ta meeste lõhnadest kõige nõrgem, koosnedes umbes 1% -3% parfüümiõlist ehk eeterlikest õlidest. Lõhn püsib peal 2 kuni 3 tundi kasutamise algusest.

Tualettvesi (EDT) koosneb 4% -8% parfüümiõlist. EDT on liiga tugev, et näole kanda ning on mõeldud piserdamiseks pulsikohtadele nagu kõrva taha, randme või küünarnuki siseküljele, rindkerele.  Tualettvee aroom kestab 6 kuni 8 tundi pealekandmise algusest.

Kölnivesi Eau de Cologne (EDC) sisaldab 2% -5% parfüümiõli ja seega oma tugevuselt platseerub aftershave ja EDT vahel. Reeglina on tegemist tsitruseliste lõhnadega ja kõlnivett kasutatakse kogu keha lõhnastamiseks ja värskendamiseks. Lõhn püsib peal kuni 4 tundi.

Parfüümivesi  (EDP) on intensiivne ja kauapüsiv lõhn, mis sisaldab umbes 15–40% eeterlikke õlisid. Parfüümi kantakse väikeste kogustena pulsikohtadele, mis on tunduvalt soojemad kui ülejäänud keha. Soojuse abil püsib parfüüm pikemalt peal. Olenevalt baasnootidest võib parfüümi tunda koguni 24 tundi.

Kuna mõnede taimede/viljade eeterlikud õlid on teistega võrreldes tugevamini ja kauem tuntavamad, siis võib mõnikord näiteks EDT kauem peal püsida kui EDP.  Baasnootide lõhnamaailm on omaette suurem teema, millega soovime end samuti kurssi viia.

 

You may also like

Leave a Comment