Home Hooaja outfit Moebrändid tähistavad kollektsioonidega Mickey Mouse 90. ndat juubelit! Film lisatud!

Moebrändid tähistavad kollektsioonidega Mickey Mouse 90. ndat juubelit! Film lisatud!

November 9, 2018

Mickey Mouse on kahtlemata maailma vanim ja kuulsaim joonisfilmi tegelane, kelle välimusest on saanud omaette fenomen. Värvikombinatsioon kollane-punane-valge-must, tema kõrvadekaar, suured kollased kingad ja valged kindad, aval naeratus ka isegi Mickey kehahoiak on koheselt äratuntav ning piisab vaid midagigi neist visuaalidest kasutada, kui koheselt assotsieerub Mickey Mouse.

pinterest

Mickey Mouse sünnipäeva ja 90. aastast juubelit tähistatakse 18. novembril, sest just sel kuupäeval aastal 1928 astus ta ellu New Yorgi Colony Theater’is must-valges joonisfilmis „Aurulaev Willie“. See oli pöördepunkt animafilmide ajaloos, kuna Walt Disney tutvustas ekraanile vastavat uut tehnikat sünkroonitud heli, mis vastas muusikale ja heliefektidele. Film osutus ülimenukaks ning Mickey edukas karjäär joonisfilmikangelasena oli alanud. Suur populaarsus viis kiiresti selleni, et Mickey Mouse pildiga hakati valmistama ka mitmesuguseid muid tooteid. Esimene raamat ilmus aastal 1930 ning samal aastal ületas ajalehtedes ilmunud koomiksisari miljoni lugeja piiri. Esimene värviline joonisfilm Mickey Mousega valmis aastal 1935. Esimene fännklubi loodi aastal 1929 ning kolme aasta pärast kuulus fännklubidesse juba üle miljoni lapse ja täiskasvanu. Kas teadsid, et Itaalias on Mickey Mouse ehk Miki-Hiire nimi Topolino, Rootsis Musse Pigg ja Hispaanias Raton Mickey.

Paljud tippmoedisainerid on Mickey Mouse 90. nda juubeli auks välja andnud erikollektsioonid ning arvatavasti on Mickeyt meeles pidanud miljonid teisedki moe-, mänguasjade, keraamika, toiduainete ja muid kaupu valmistavad ettevõtted.

Vans

Rag & Bone

Clarks

Iceberg

Karen Walker

 

Minu lemmikud Mickey Moused pinterestist

You may also like

Leave a Comment