Home Ilu-uudised Soovimatud karvad, sünnimärgid ja nahamoodustised. Lasermed aita palun!

Soovimatud karvad, sünnimärgid ja nahamoodustised. Lasermed aita palun!

January 24, 2019

Tegelikult laserkorrigeerimine aitabki. Tean, sest olen juba Lasermed kliiniku abi vastu võtnud. Ise küll veel hetkel ainult laserepilatsiooni tehes, kuid olen end kurssi viinud ka kuidas eemaldada sünnimärgid  protsessiga, sest tegemist on mul pidevalt suureneva ja juba riietumist segava moodustisega. Inetu pigmendilaigu mure otsmikul jäi lapseootuse ja imetamise aega. Valdavaid pigmendilaike ja ebaesteetilisi nahamoodustusi näol olen märganud ka mitmel toredal inimesel ja mõtlema jäänud …

… mõtlema jäänud selle üle, et tõepoolest inimese sisu on tähtsam kui väline ilu, aga võõramatele inimestele jäävad näos olevad oranžikad laigud ja mügarikud tahes-tahtmata silma. Mis takistab inimesi nende eemalduseks midagi ette võtmast? Pakun, et hirm. Hirm valu või armide ees või hoopiski teadmatus, mida ette võtta. Minu puhul mängis rolli hirm valu ees ja osati ka teadmatus.

Varasemad püüdlused soovimatutest karvadest vabaneda

Olen aastaid mässanud oma soovimatute kehakarvadega, töövahenditeks raseerija, ilusalongi kuuma vahaga protseduurid, kodused vahaplaastrid, viimasena soetasin kalli firma epilaatorigi endale, aga karvad tulevad ruttu tagasi. Piinlikke momente mäletan eriti suvisest perioodist, kui kehakatteid vähem. Ja millegipärast suvel karvad ka kasvavad kiiremini. Raseerija ja epilaator nagu andsid veelgi hoogu juurde, et uued sirguksid veel tugevamad ja võimsamad. Tulemus oli pikaajalisem vahadega toimetamisel, kuid valu ja sinikad, mis kaasnesid, tegid mõeldamatuks idee kaenlaaluseid nendega tutvustada.

Lasermed laserepilatsioonist 

Otsus Lasermed Kliinikut külastada sündis sõbra suusõnalise julgustamise teel, kes natuke nagu imestas, et ma tänapäeval ise karvadest vabanemisega vaeva näen, mis on justkui tuuleveskitega võitlemine. Juulis esmakordsel külastusel veendusin, et see protseduuri mugavus võrreldes mu varasema ajakulu, raha ja valuga kaalus absoluutselt kõik üle. Käisin kokku kolm korda iga nelja nädala tagant ning olin suve ja sügise kuni novembri lõpuni karvaprobleemist täiesti vaba. Võtsin nõuks ka nüüd talvel jätkata, et uus suvi oleks muretult esteetiline ja hügieeniline.

Eelnevalt puhastatud nahale lisati spetsiaalset geeli ja laseraparaadist hakati suunama karvhaaval laservalgust. Laserepilatsiooni saab teha ainult tumedale karvale, sest karvas peab olema teatud kogus melaniini. Laserkiirte mõju toimel kuumutatakse melaniini sisaldavaid rakke piki karvatüve ning sellele järgneb karvanääpsu hävitamine, mis takistab märgatavalt nende võimekust uuesti kasvada. Kuna karvad on erinevates kasvufaasides, siis igal korral sai töödelda neid karvu, mis olid sel hetkel nähtavad, ning protseduuri tuli korrata 4–6 nädala möödudes. Igale järgnevale protseduurile saabudes oli karvahulk oluliselt vähenenud ning vahepeasel ajal igapäevast raseerimisvajadust ei tekkinud.

Protseduur oli küll tuntav, kuid mitte valulik, ning pärast epilatsiooni mul nahaärritusi ei tekkinud. Nädala vältel kandsin kaenlaalustele küll niisutavat kreemi, kuid ka esialgne nahakuivus oli mööduv nähtus. Igal juhul oli suur muutus see, et tagasi kasvavad tunduvalt õhemad ja üksikumad karvad. Usun, et kui käin veel talve jooksul kaks-kolm korda korrigeerimas, siis ei kasva karvad enam paari aasta vältel tagasi. Mõnel juhul isegi mittekunagi!  Talv on minu meelest parim aeg sellega tegeleda.

Sünnimärkide kontrollimine ja eemaldamine laseriga

Kõige hirmsam nahavähiliik melanoom saab alguse esialgu süütutest sünnimärkidest. Olen isegi ärevust tundnud, kui olen sünnimärki vigastanud, see on siis veidi kasvanud ja valutama hakanud. Arvan, et pean selle eemaldamise peagi ette võtma.

Loomulikult enne sünnimärkide eemaldamist veendutakse, et tegemist on healoomulise nahamoodustisega. Lasermed kliinikus analüüsitakse SIAscope V aparaadi abil nahapinda, et salvestatud andmete põhjal saaks arst hinnata seisundi võimalikku ohtlikkust. Aparaadiga on võimalik teostada täpset, valutut ja ohutut diagnostikat ilma nahapinda kahjustamata. Lasermedi kliiniku kodulehel saab lugeda, et melanoomi diagnoos, mis on langetatud SIA-skoopia aparaadiga, on praegusel hetkel kõige täpsem (täpsus üle 96%).

SIAscope V erineva pikkusega valguslained eristavad selliseid nahakomponente nagu hemoglobiin, melaniin ning kollageen, fikseerides silmale nähtamatud muutused kudedes. See nahaanalüüs on tänapäeval täpseim mitteinvasiivne sünnimärkide ja muude naha pigmendimoodustiste diagnostika meetod. Niisuguse uuringu abil hinnatakse naha seisundit ja selle moodustisi kiiresti, valutult ja terviklike kudede kahjustamiseta. Skaneerimisprotsessi ajal saavad arstid hinnata moodustist, mis asub kuni kahe millimeetri sügavusel. Healoomulise sünnimärgi saab Lasermedi kliinikus kiiresti ja ohutult eemaldada eriti täpse UltraPulse Encore’i kirurgilise laseriga Ameerika Ühendriikide ja Iisraeli ühisfirmalt Lumenis. Operatsiooni viivad läbi Lasermedi kliiniku kogenud arstid. Juhul, kui moodustis on ohtlik, pahaloomulisuse tunnustega, saab suunamiskirja riiklikku meditsiiniasutusse.

Laser pigmendilaikude ja teiste nahamoodustiste raviks

Mäletan, et olin üsna õnnetu, kui värskelt emaks saanuna suvepäike minu otsmikule üsna suure pigmendilaigu tõi. Suvel oli seda võimatu ka jumestusega varjata. Pigmendilaik jäi minuga mitmeks aastaks ja taandus pleegitava kreemi usina kasutamise tulemusena.

Ilmselt oli tegemist hormonaalsete muutustega, sest tekkepõhjuseks on kliiniku spetsialisti sõnul pigmendilaigud ehk hüperpigmentatsioon, mis ilmub päikese või hormoonide koosmõjus, sagedamini rasestumisvastaste ravimite tõttu. Hormoonid ja päikesevalgus stimuleerivad melanotsüütide (pigmendirakud) kasvu. Kõige sagedamini ilmneb see näol. Laserkorrigeerimine oleks minu probleemile kiireks ja tõhusaks abiks olnud. Protseduur on efektiivne ja vahel piisab kahest-kolmest protseduurist, et hüperpigmentatsioon täielikult peatada.

Lasermed Kliinikust saab laserkorrigeerimisega abi ka teiste nahamoodustiste ja armide raviks.  Talv on parim aeg võtta ette korrigeerimist soovivad iluvead ja karvakasvu pidurdamine, sest nahk pole päevitunud ning protseduuride kordamiseks on aega, et suvel enesekindlamalt end tunda.

 

You may also like

Leave a Comment