Home Soovitused Videod moetippudega: kellel on Eesti moedisainis tulevikku?

Videod moetippudega: kellel on Eesti moedisainis tulevikku?

February 14, 2017
Coolloo-Piret-Puppart

Mõni nädal tagasi väisas Coollook koolinoorte moedisaini konkurssi Roosad Käärid 2017, mille võitis Karmen Birgit Kruustükk kollektsiooniga “The unknown ones.”

Võistluse žüriisse kuulusid Piret Puppart, Britt Samoson, Hanna Haring, Kirke Talu ning eelmise aasta võitja Elis Käär. Võitja kohta oli eranditult kõigil neist öelda vaid kiidusõnu. Žürii otsus oli ühehäälne ning kõik kinnitasid kui ühest suust, et Karmen Birgit Kruustüki kollektsioon oli pisimagi detailini läbimõeldud, millegi üle polnud toriseda. Materjalivalik oli super ja modellid fantastilised.

Pärast üritust pidasime ka ise kinni 4/5 žüriist ehk Montoni naistekollektsiooni peadisaineri Hanna Haringu, moekunstniku Britt Samosoni, EKA professori ja moedisaini oskonnajuhataja Piret Pupparti ning EKA nahakunsti tudengi Kirke Talu, et pärida neilt nii moeshow võitja kohta kui ka veidi seda, mis praegu Eesti moemaastikul toimub.

EKA moedisini osakonnajuhataja Piret Puppart, kes võitjale ise ka auhinna üle andis, sõnas ka meie arvates üsna tabavalt, et võitjakollektsiooni kohta polnud midagi kehvasti öelda. Idee oli kenasti läbi mõeldud ja teostus detailideni viimistletud. Küsisime talt ka konkurentsi kohta Eesti moeturul ja uurisime, kas noortel, kes tänavu keskkooli lõpetavad, on ikka veel ruumi ja põhjust sügisest EKA-sse moekunsti õppima minna ja tema tudengiks hakata.

EKA nahakunsti tudeng Kirke Talu on alati olnud lisaks nahakunstile ka väga suur moehuviline. Pärisime Kirkelt, kas ka vanematel kolleegidel on noorematelt midagi õppida ning mida selliste keskkooliürituste väisamine temale annab. Kirke soovitab ka tulevastele moekunstnikele rohkem julgust piire kombata.

Hanna Haring, kes töötab päevasel ajal Montoni rõivabrändi naistekollektsiooni peadisainerina, julgustab samuti noori tegelema moekunstiga ning oma loomingut ka teistele näitama. Eriti loodab Hanna näha sellest põlvkonnast välja kasvavat ka moekunstnikke, keda huvitab tööstusdisain ja selle viljelemine.

Ka moekunstnik ja stilist Britt Samoson on veendunud, et Eesti moetööstusel on tarvis tegijaid lisaks ning nii-öelda värske veri on alati teretulnud.

Vaata ka fotosid Roosade Kääride moeshowst ja meie intervjuud modelliagentuuri Top Models omaniku Paolo Mogliaga!

 

 

You may also like

Leave a Comment