Home Soovitused Allahindluskampaaniad – kus? mis? millal?

Allahindluskampaaniad – kus? mis? millal?

November 4, 2019
Allahindluskampaania

November on käes ning koos sellega ka jõulueelsed allahindluskampaaniad. Black friday ehk must reede, e-smaspäev ning kõik muud suurt allahindlust lubavad ostumöllud toimuvad just novembrikuisel perioodil. Vaatame siis koos üle, millega üldse tegu ning kas tasub ka nendest ‘’ostupühadest’’ osa võtta.

Ameeriklaste Black Friday ehk must reede

Black Friday ehk “must reede” on jõulueelne allahindluskampaania, mis sai alguse USA-st. See on tänupühale järgnev päev, millal inimesed hakkavad juba jõuluoste tegema. Sellel ajal lasevad kaupmehed hooajakaupade hinnad üheks päevaks või terveks nädalavahetuseks ebatavaliselt madalale. Tänavu langeb suur ostupüha 29. novembrile. Paljud maailma riigid on musta reede tava üle võtnud, sh Eesti. Mitmendat aastat on tegemist ka Eestis nn ostupüha päevaga, millal erinevad kauplused pakuvad tooteid ja teenuseid nende tavapärastest hindadest oluliselt soodsamalt.

Musta reede ajal tuleb ennekõike silmas pidada ka rahvusvahelisi e-poode, sest suure tõenäosusega on nende poolt pakutavad allahindlused kõige suuremad. Näiteks 50-70% allahindlused on sel ajal Ameerikas täiesti tavalised. Põhiliselt otsivad inimesed musta reedel ajal parimaid pakkumisi just tehnikale. Näiteks see on parim aeg, mil osta endale uus sülearvuti, telekas, mängukonsool, kõlarid või mõni muu tehnikatoode, sest tehnika vananeb kiiresti ning sellel ajal on kaupmeestel hea võimalus maha müüa möödunud hooaja tehnoloogiaseadmeid.

Eesti kaubanduskeskustes ja e-poodides nii suurtele hinnaalandustele loota ei maksa. Kuid on ka kindlasti mõningaid erandeid. Näiteks riidepoodides võib täitsa sattuda -50% pakkumistele. Samuti tuleb sellel ajal silma peal hoida suurematel e-poodidel, sest nende marginaal on sel ajal kindlasti suurem ning ka pakkumised üllatavad küllaltki suurte allahindlustega. Samas tuleb tõdeda, et must reede kogub ka Eestis populaarsust ning koos tuntuse kasvuga hakkavad ka kaupmehed aina suuremaid allahindlusi oma toodetele tegema.

Meie enda ostupüha ehk E-smaspäev

Muidugi on meil olemas Ostuöö ja Hullud päevad, kuid need on teatud kaubamajade endi allahindluskampaaniad ning ei hõlma kõiki teisi pakkujaid. Suuremat hulka kaupmehi ühendav sündmus Eestis on ikkagi E-smaspäev.

E-smaspäev on Eesti E-kaubanduse Liidu poolt kaks korda aastas korraldatav e-ostlemise päev, kus Eesti E-kaubanduse Liidu liikmed ja erinevad veebipoed teevad 24-tunni jooksul tarbijatele sooduspakkumisi. E-smaspäev toimub iga novembrikuu ja maikuu teisel esmaspäeval.

Pakkumised avalikustatakse 11. novembril kell 00.00 ja need on siin lehel https://esmaspaev.delfi.ee/ avalikud täpselt 24 tundi ehk lõppevad 11. novembril kell 24.00. Juba praegu on pea 150 e-poodi end sellele e-ostlemise päevale ennast registreerinud.

Vaadake kindlasti sellel kuupäeval antud lehel ringi, sest sealt ostes toetate ikkagi Eesti kaubandust ning lisaks on kaupade kätte toimetamine ning maksmine ka kindlasti palju lihtsam ja kiirem, kui välismaistes e-kauplustes.

Kuidas valmistuda ostupühadeks?

Ostupühade ajal tuleb säilitada külma närvi. Eeltöö võib juba enne ära teha ning kui õige aeg kätte saabub, siis tuleb juba kiiresti reageerida. See on ka parim aeg jõulukinkide ostmiseks, sest kes vahetult enne jõule ikka viitsib paaniliselt poode kammida. Tihti ei leia ka siis enam sobiva suuruse või värviga tooteid – kõik on juba ära ostetud. Kindlasti tuleks hakata ostupühadeks valmistuma juba praegu.

Üks võimalus on koguda ning hakata juba praegu raha kõrvale panema. Teine võimalus on kasutada uute asjade soetamiseks järelmaksu. Kuid alati allahindluskampaaniatega kõik kaupmehed järelmaksu võimalust ei paku. Kuid on veel olemas kolmas viis, milleks on väikelaen. Just jõulukinkide ostmise perioodil kasutavad paljud väikelaenu teenust. Näiteks Finora Capitali pakutavate teenuste valikus on väikelaen täiesti olemas. Väikelaen sobib hästi just väiksemate kulude katmiseks. Tutvu tingimustega siin. Kindlasti tuleb ära märkida, et väikelaen ei ole klassikaline kiirlaen, kus raha tuleb n.ö. piiks-piiks ja hetkega, vaid Finora Capital lähtub vastutustundliku laenamise põhimõtetest, kuid samas lubavad anda taotlusele kiire vastuse.

Sooduskampaaniate ajal võib säästa küllaltki palju. Teatud kaubaartiklite puhul isegi 70% ja enam.  Sellist säästmise võimalust tuleks kindlasti ära kasutada, eriti kui uusi asju on tõepoolest hädasti vaja, kas siis endale või jõulukinkideks.

Jätke siis kuupäevadena meelde 11. november ja 29. november, millal toimuvad vastavalt e-smaspäev ja must reede. Häid ostupühi!

You may also like

Leave a Comment