Home Hooaja outfit Riided, mida sa vajad 2017 ehk elu nagu “Sangarites” on minevik!

Riided, mida sa vajad 2017 ehk elu nagu “Sangarites” on minevik!

February 22, 2017
coollook-riided

Eelmisel nädalal kirjutasime Coollookis erinevatest aksessuaaridest, mis aitavad sul oma look’i alati värskena hoida. Et end hästi tunda ja seejuures äge välja näha, ei pea sugugi omama hindamatu väärtusega tutvusi Soomes nagu 1980. aastatel ja mida kirjeldab meile eriti väga värvikalt ETV sari ENSV või hetkel kinodes jooksev mängufilm “Sangarid”.  Täna pöörame tähelepanu mõnele riietusesemele, mis sel hooajal eriti in on. Kõiki neid on võimalik kombineerida väga erinevate riietusesemetega. Anname igaühe kohta teile mõned näpunäited. Uued ägedad riided kevadeks kappi!

Nahkseelik, mis annab väga palju valikuvabadust

Nahkseelikuga saab palju mängida. Võid kanda nahast seelikut nii pidulikumal sündmusel kui ka vabal ajal. Näiteks võid panna nahkseeliku peale mõne siidise pluusi või hoopis lohvakama t-särgi. Seelikuga võib kanda nii tosse, tenniseid, kui ka kingi või pikki saapaid. Eriti ägedad on värvilised nahkseelikud – näiteks kollane või sinine. Effekti annavad ka sellised seelikud, millel on küljes näiteks lukk või isegi mitu, mustrijooned või hoopis suuremad detailid, näiteks needid. Vastavalt seelikule saad ka valida, kas sobitad selle pidulikuma riietuse juurde või hoopis sõbrannaga lõunale minekuks.  

Pusad ja hoodied – kasvõi seeliku ja kontsadega! 

Üha rohkem lähevad moodi pusad ja hoodied, millel ilutsevad suured logod peal. Paljud brändid on suutnud luua omale erilise ja stiilse logo, mis ei ole lihtsalt firmamärk, vaid annab riidele laheda väljanägemise. Siinkohal võib tuua näiteks Calvin Kleini ja Tommy Hilfigeri. Pusa ise võib olla täiesti tavaline ja kasvõi halli värvi, kuid sellel olev logo annab just selle erilise look’i. Kuna need pusad ei ole samas eriti sportliku väljanägemisega, siis võid neid kanda ka näiteks seeliku ja tennistega.

T-särk-kleidid klassikaliste teksade või ülepõlvesaabastega

Mood on muutunud palju vabamaks, mugavamaks ja liberaalsemaks kui see veel kümmekond aastat tagasi oli. Seda ka kleitide puhul. Moodi on tulnud t-särk-kleidid. Neid saab ise kombineerida, pannes  mõne ilma varrukateta tuunika alla t-särgi või siis leida poest juba kokkuõmmeldud t-särk-kleidi. Kuna üheks märksõnaks praeguses moes on mitmekülgsus, siis leidub palju selliseid lahendusi, kus on püütud ühendada muskuliinset rokkarit sädeleva printsessiga. Nii võime leida roosa sametist kleidi, mille all “heavy metal” tekstiga tume t-särk või hoopis litritega topp ja punk-stiilis kleit peal. Et asja veidi veel üle võlli ajada – kuid ainult stiilselt – siis võib sellise kleidi alla panna jalga hoopis eriti naiselikud sametist ülepõlvesaapad. Nende puhul tuleks aga arvestada, et kleit ei tohiks varjata saabaste pikkust, muidu ei tule nende effekt esile. Muidugi on sellised saapad ägedad ka tavaliste teksapükstega. 

Vaba lõikega kampsunid ja tuunikad

Kui juba kleitidest rääkida, siis moes on ka kampsunid ja tuunikad, mille alla sobib samuti panna pikad ülepõlvesaapad. Moes on mõnusad paksud villased kampsunid või hoopis kehasse tuunikad, millel pikad varrukad. Neid võid kanda ka tennistega. Pikad kampsunid ja tuunikad teevad aga eriliseks nende kaelused – kas kõrged või üldse olematud. Kui kannad riiet, millel on õlad paljad, siis vali vastav pesu, sest eesmärk on ikka see, et sinu õlad ja dekoltee on paljas. Väga shiki mulje jätavad ka sellised kampsunid, millel on õlad paljad, kuid ümber kaela on samast materjalist väike kaelus.

Praktilised mantlid, mis lisavad sulle omapära

Mantel on väga praktiline riideese. Samas võib see olla ka väga stiilne ja lisada sinu välimusele vunki juurde. Miks mitte sobitada kokku õrn naiselik beež mantel, tennised ja loduga müts? Mantli all võid kanda nii pükse, kui seelikut või kleiti. Mantleid võib olla isegi mitu, näiteks päris pahkluudeni ja ümber piha või hoopis lühike ja sirge lõikega. Lõikeid on lihtsaid ja klassikalisi, kui ka militaarstiilis eriliste detailidega. 

Teksapüks on endiselt kõige A ja O

Tänapäeval on saada igasuguse lõike, stiili ja värviga pükse teksaseid ja nad kõik on omal moel ja konkreetsete lisanditega kandes väga coolid. Siinkohal tooksin esile boyfriend’i stiilis teksad, mis on veidi lohvakamad ja võivad olla näiteks ka veidi lõhkised. Kui tunned end neis veidi liiga poisilikult, siis pane jalga hoopis kõrge kontsaga kingad ja võid kindel olla, et tunned end eriti enesekindlalt! Aegumatu klassika on ka kõrgepihaga mustad või sinised teksad, mis on alt veidi “kukekad”. Hea valik on ka hoopis beežid või näiteks rohelised püksid, mis võivad olla hoopis erilisema lõikega. Näiteks õmblused jooksevad teistmoodi või on põlvede juurest lõhkised..Katseta ja leia endale sobiv lõige. Ja pea meeles, et moe puhul ei ole äärmused alati halvad, vaid vahel lisavad hoopis stiili juurde. 

Materjalisoovitus – samet!

Praegu on just õige aeg kanda palju julgeid materjale. Samet annab selleks hea võimaluse. Samet on ilus nii sügavamates ja tumedamates toonides,kui ka õrnades ja pastelsetes. Moes on nii sametist seelikud, kledid, kui ka pluusid ja püksid, kingad ja mütsid. 

Lisaks nahale ka teksaseelik

Teksaseelikud on taas vallutanud moemaailma. Moes on paljude asjadega nii, et unustatud stiilid ärkavd taas ellu ja saavad uueks hitiks. Võib öelda, et teksaseelikud on samuti aegumatud, kuid siiski on lõigete osas mood veidi muutunud. Nüüd tasuks leida selliseid, mis on näieks A-lõikelised või eest nööpidega. Vanakoolilikult, kuid stiilselt mõjuvad ka veidi rebitud lõikega või kulutatud teksariidega seelikud. 

Bomber-jakid ei kao kuhugi

Ka sel hooajal ei saa üle ega ümber nendest veidi kohmakatest, kuid samas nii ligitõmbavatest jakkidest. Bomberid on vallutanud kogu maailma! Neid on igaks hooajaks, paksemaid ja õhemaid, karvaseid ja siidiseid. Kui oled minemas välja, ning tunned, et pole midagi erilist selga panna peale teksade ja t-särgi, siis bomber peaks küll andma sinu välimusele selle, mis puudu on. 

You may also like

Leave a Comment