Home Hooaja outfit Diana Arno moedisain vallutab maailma. Intervjuu, galerii täis ilu ja video

Diana Arno moedisain vallutab maailma. Intervjuu, galerii täis ilu ja video

December 13, 2018

Diana Arno omanimeline moebränd on alguse saanud naise sõbrannade tungival soovil. Nimelt sündisid seitse aastat tagasi nende julgustusel esimesed disainrõivad ja see omakorda tõi kaasa vajaduse luua oma moeateljee. Mõni aasta hiljem avas Diana Arno Tallinna vanalinnas oma esinduspoe. Juba mitu hooaega järjest on Diana Arno kollektsioonid esindatud Tallinn Fashion Weeki ja Riia moenädalate lavalaudadel. Diana Arno looming on tunnustust saanud ka Araabia Ühendemiraatide moeajakirjas Elle.

Ükski Diana Arno kollektsioon ega kleididisain ei sünni puhtalt vajadusest, vaid sellele eelneb inspiratsioon kas inimese või kanga näol, n-ö armumine, mis justkui iseenesest tõukab ja provotseerib looma midagi uut ja erilist. Moelooja on öelnud, et kui midagi siin elus üldse teha, siis kindlasti suurejooneliselt ja kirega. Jõulukuu rohkete tegemiste vahel leidis Diana Arno aega end veidi meilegi pühendada. Saame teada, kuidas leiab väikese Eesti moedisain tee suurde maailma. Diana räägib oma loometeekonnast, uuest kollektsioonist, moesuundade tulevikust ja inspiratsioonist, kirest ja naiselikkusest.

Kuidas väikesest Eestist pärit moedisaineri looming on paelunud sellise rikka riigi nagu Araabia Ühendemiraatide moeajakirja Elle toimetajate pilku? Ning millistes riikides on Diana Arno bränd veel tuntust kogunud?

Ma kipun kahtlema selles, et suured asjad ja tähtsad auhinnad jõuavad inimestele kätte iseenesest. Nende teenimiseks tuleb teha nii palju tööd, eksida, teha vigade parandusi ning minna uute teadmistega edasi. Mulle tundub, et kuigi Eesti on oma pindalalt küllaltki pisike, on siin andekate inimeste osakaal ruutkilomeetri kohta ülejäänud maailmaga võrreldes päris suur – ma näen järjest rohkem meie inimesi asetamas moemaailma kaardile oma võidupunkte. Araabia Ühendemiraadid on meile sihtpunktina alati huvi pakkunud, see on koht, kuhu ühel päeval tahaksin oma loominguga välja jõuda. Praegu oleme seal silma jäänud nii mõnelegi influencer’ile. Nad on meiega ühendust võtnud ning koostöösoovi avaldanud. Kaugemate maade publikule jäime silma ilmselt juba möödunud aastal, kui osalesime Thbilisi moenädalal ning saime auväärse kajastuse Vogue UK, Vogue Russia ning Glamouri väljaannetes.

Moemaailmas on konkurents väga tihe. Mis sa arvad, milliseid omadusi on vaja, et saavutada tuntust ja olla edukas?

Selleks, et moemaailmas läbi lüüa, on kindlasti vaja püsivust, järjekindlust, ambitsiooni ja uudishimu. Need on peamised omadused, mis on edu saavutamiseks ning alati aktuaalne olemiseks hädavajalikud. Kindlasti ei jookse mööda külgi maha ka omandatud moedisaini eriala ning teadmised sellest, kuidas äri juhtida – sest moeäri ei ole kunagi vaid loominguline protsess, mida nõela, niidi ja kääride abil saaks ära majandada.

Sügisese Fashion Weeki publikuga rääkides selgus, et paljud kellega vestlesin olid tulnud eelkõige just Diana Arno uue hooaja kollektsiooni uudistama. Mis on sinu sügistalvise kollektsiooni sõnum?

Sügistalvise hooaja peamiseks sõnumiks on ühendada ülinaiselikud 1970-ndad ja veidi üle võlli 1980-ndad, mis hetkel moepildis tohutult laineid löövad, luues samas palju võimalusi iga eset mitmekülgselt ja põnevalt stiliseerida. Kuna pime hooaeg on üsnagi üritusterohke, oleme fookuse sättinud pidulikele rõivastele: flirtivalt säravad litrid, ajatult šikk samet ja juveelitoonides kangad täidavad kollektsiooni pearolli. Kuid elu ei ole alati vaid lust ja lillepidu – nii oleme pidulikele kleitidele seltsiks toonud argipäevase teksa, millega ma eelnevatel hooaegadel ei olegi üldse töötanud, kuid millega kindlasti jätkame ka järgmisel aasta.

Mis trende mööda on mood liikunud?

Sellised harjumuspärased moemekad nagu Pariis, Milano ja New York on oma trende dikteerivasse liigasse vastu võtnud uusi riike, nende seas ka kunagised Nõukogude Liidu riigid, andes sellega rohkem võimalusi uutele brändidele ja põnevatele disaineritele. Loomulikult ei ole selline pööre meeltmööda paljudele neile naistele, kes pole valmis oma garderoobi uksi avama riidekomplektidele ja lahendustele, mille üle veel mõnikümmend aastat tagasi kihistasime naerda. Kuigi minu käekiri on alati olnud pigem naiselik, olen selle väljakutse ikkagi rõõmsalt vastu võtnud, tuues kollektsioonidesse uusi ja ootamatuid elemente, nagu sportliku alatooniga logosokk või pehmest puuvillast T-särk. Olen alati arvanud, et piirid on ületamiseks, seega on uute trendidega mängimine olnud mulle siiani väga meelt mööda. Ka meie kliendid armastavad oma välimusega eksperimenteerida, seega on minu eesmärk neid igal hooajal millegi põneva ja ootamatuga üllatada.

Mis on sinu inspiratsiooniallikateks?

Kõige suuremaks inspiratsiooniks on naised, kes minu ellu sattuvad: sõbrad, tuttavad või isegi äsja teatris nähtud põnevad naiskarakterid. Nemad on minu muusad, kelle iseloom, elustiil ja muud omadused innustavad ja inspireerivad mind uute disainide loomisel. Võin öelda, et peaaegu iga minu label‘iga kleit on seotud mingi kindla inimesega minu elust.

Lisaks loomulikult ka reisid ning kõik see, mis mind igapäevaselt ümbritseb. Ma arvan, et ka minu kollektsioonidest on kohe näha seda, kui olen hiljuti käinud mõnes eksootilisemas kohas – siis hõngub ka disainist idamaist salapära, merelaineid matkivaid volange või vastupidi, suurlinnades nähtud kõrghoonete arhitektuurseid vorme ja öörütmiga sammu pidavat multifunktsionaalsust. Minu suurimaks missiooniks disainis on naid kahte elementi omavahel ühendada, see “õrna ja tugeva” mäng on igal hooajal eriti paeluv ja kaasahaarav.

Kuidas olla elegantne ja naiselik naine? Millised on sinu soovitused?

Vaadata möödunud ajastute filme – kui kaunid on nende kangelannad! Ilmselgelt tahaks ka iga Eesti naine supelda komplimentides ning nautida neid magustoiduna kohvi kõrvale tööl, külas või restoranis. Kuid selleks, et Tuhkatriinu kombel argipäevane väsimus ning stress õlgadelt maha raputada, on vaja kappi unustada ülesuuruses kleit ja hubane kampsun ning asendada need figuuri tugevamaid külgi rõhutava kleidiga. Õnneks lubab mood meil ka kleite kandes mugavaks jääda – oleme oma show‘deski näidanud lihtsaid nippe, kuidas seda saab teha. Proovi kombineerida õhulist siidkleiti massiivsete tanksaabastega või klassikalise pliiatsseeliku lõikelist trentškleiti moodsate tossudega. Need kombod garanteerivad komplimente, mis tõmbavad selja sirgu ning annavad motivatsiooni tegutseda.

Tänud Diana Arnole ja teda abistavale tiimile, et meile aega leidsite kiirel ajal ja nii palju endast avasite! Ilusat jõuluaega! 

 

You may also like

Leave a Comment