Home Hooaja outfit Valge pükskostüüm ja Clinton – kas mood võidab valimised?

Valge pükskostüüm ja Clinton – kas mood võidab valimised?

November 8, 2016

Lõpuks on käes see päev, mil USA valib endale uue presidendi ning kahevõitlus Clinton vs Trump saab oma õnneliku või mitte-nii-õnneliku lõpu. Üks suurimaid üllatusmomente selles väga keerukas valimiskeerises oli aga hoopis löök moetööstuselt ja kui kõik läheb plaanipäraselt, saab selle vilju näha juba täna, kirjutab New York Times.

Sotsiaalmeedias levib liikumine, mis julgustab naisi riietuma valima minnes valgesse (#WearWhiteToVote), avaldamaks toetust ajaloo esimesele naisele, kes jõudis USA presidendivalimistel kahe parima hulka.

See ei erine väga palju ka eelmisest sotsiaalmeedias levinud liikumisest, mis julgustas naisi kandma pükskostüüme (#pantsuitnation), et samuti Clintonile toetust avaldada. Siiski on valge rõivastuse liikumine kordades laiem ning viitab varasemast enam ka feminismi ajaloole – justnagu suur osa Clintoni kampaaniastki.

Eriti paistavad silma #WearWhiteToVote liikumise Facebooki lehel prominentsed eakad prouad, kes on end valgesse pükskostüümi riietanud ja valmistuvad juba hääletama minekuks.

Arutelu valge rõivastuse üle algas juba suvel, kui Clinton kandis kreemikarva Ralph Laureni pükskostüümi, et kinnitada oma kandidatuur demokraatide esinumbrina. Teist pükskostüümi, samuti Ralph Laurenilt, kandis ta ka oktoobris toimunud kolmandas debatis Donalt Trumpi vastu. Viimase puhul oli tegemist kergelt kõrgema kraega pintsakuga, mis jättis ruumi võrdlustele Star Treki kõrgemate tegelastega. Alates sellest on valge kostüüm, kas siis täpselt sellisena või lihtsalt valge rüüna, omandanud suurema tähenduse kui lihtsalt riietusese.

Josh Haner/The New York Times

Josh Haner/The New York Times

„Jälgisin debatti oma sõpradega ning me kõik hõiskasime kui ühest suust, et Clintoni kostüüm on täiesti lummav – ma tahan seda endale!“ ütles Marcia Greenberg, Naiste Õiguste Keskuse president Washingtonist.

Debra Katz, kes on tsiviilõigusfirma Katz, Marshall & Banks asutaja, oli üks neist. „Ta paistis jõuline ja terav,“ kirjeldas Katz oma muljeid Clintonist. „Oli tunda nagu räägiks Clinton meie kõigi eest,“ lisas ta.

Greenberg ütles, et tema ja ta sõbrad asusid kohe plaane tegema kuidas firma järgmisel heategevuslikul õhtusöögil võiksid kõik samuti valgesse riietuda, et näidata Clintonile oma toetust. Nii hakkaski lumepall veerema.

Ainus takistus seisnes selles, et Ralph Laureni originiaaldisaini polnud kuskilt saad, sest see oli Clintoni jaoks spetsiaalselt valmistatud.

Ralph laureni kõneisik kinnitas, et kostüümi järele on päritud palju ja huvi selle vastu on suur. Selle tootmisesse viimise plaanidest ta aga veel rääkida ei tahtnud.

Tänaseks on „Valgest pükskostüümist“ saanud enimotsitud termin kostüümide valdkonnas.

You may also like

Leave a Comment