Home Moenipid FOTOD: Roosad Käärid 2017 oli võimsam kui eales varem!

FOTOD: Roosad Käärid 2017 oli võimsam kui eales varem!

February 3, 2017
coollook-võitja

28. aanuaril toimus Rocca al Mare Koolis iga-aastane ja võib vast juba öelda, et legendaarne moeüritus Roosad Käärid, mille seelkordseks teemaks oli “Metamorphosis” ehk eestikeeli “muundumine.” Konkursil osales seekord 10 disainerit või disaineri duot/triot. Võitjaks osutus Karmen Birgit Kruustükk kollektsiooniga “The unknown ones” (“tundmatud” – toim).

Üritus, mis leidis aset juba 14. korda, tõi kokku moehuvilised noored üle Tallinna ning palju moetööstusega lähedalt seotud inimesi, kes otsivad noori talente nii moedisaini kui ka näiteks modellinduse valdkonnast.

Etteruttavalt võib juba öelda, et käisime Roosadel Kääridel seekord kohal kaamera ja mikrofoniga, et kõik see ilu võimalikult ülevaatlikult purki saada. Näitame siin küll tänavusest Roosadest Kääridest vaid pildivalikut, kuid püsige lainel – pikemad intervjuud žüriiliikmete ja osalejatege ning põnevad klipid on veel tulekul!

Nagu juba mainitud, võitis seekordse Roosad Käärid Karmen Birgit Kruustükk, kelle kollektsioon oli tõepoolest fantastiline. Nagu žürii esimees Piret Puppart ka auhinda üle andes võitjale ütles, ei saanud selle kollektsiooni juures kohe kuidagi millegi kallal “nokkida”. Detailid olid paigas ja läbimõeldud dikanditeni, Lõiked ja materjalid valitud meisterlikult. Nii mõnegi tema kollektsioonist oleks hea meelega kohe endale selga tõmmanud. Tõeliselt inspireeriv!

Teise koha pälvis Marie-Elisabeth Martinson kollektsiooniga “Minutiae”. Martinsoni kollketsioon oli esimene, mis Roosade Kääride publiku ette õhtu jooksil jõudis ja seega ka kogu konkursi lati päris kõrgele tõstis. Kollektsioon oli igati teise koha vääriline. Domineerisid kreemjad ja valged kangad ning lõikelt olid rõivad tänavamoes

Auhinnalisele kolmandale kohale tuli Maria Helena Laving ja Karoliine Karu kollektsiooniga “Bed of flowers”. Kollektsioon paistis kahtlemata kõigi 10 seast kõige enam silma, sest oli ainsana oma valdkonnaga kitsendatud pesule. Kollektsiooni alustasid põhiliselt kenade 1970. aastate mõjutusega kõrge aluspesu lõiked. Moeloojate seekordse kollektsiooni lõpetasid aga selgete Victoria’s Secreti šõu viitega hirvesarved. Igathes tubli ja väga kenasti läbimõeldud töö!

Inspiratsiooni sai seekordsetelt Roosadelt Kääridelt kuhjaga ja olen täiesti veendunud, et nägime tol õhtul nii mõnegi noore moekunstniku tähelennu algust. Jääb vaid üle põnevusega oodata, millega nad meid tulevikus üllatada, rõõmustada ja võluda suudavad!

Žüriisse kuulusid Piret Puppart, Britt Samoson, Hanna Haring, Kirke Talu ning eelmise aasta võitja Elis Käär. Üritusel osales 10 kollektsiooni ning neid tuli vaatama ligi 600 inimest.

You may also like

Leave a Comment