Home Soovitused Lauanõud talviseks perioodiks – kas traditsioonilised või midagi minimalistlikku?

Lauanõud talviseks perioodiks – kas traditsioonilised või midagi minimalistlikku?

November 28, 2019
Lauanõud

Jõulud meie peres on üsna külluslik aeg ja ma mõtlen seda eelkõige just kõikide nende kaunistuste, toitude, värvide,  valgustite ja kõige-kõige muu jõuluse koha pealt. Aga ma tahan veel! Jõuluhullus on meil veres või siis ainult mul ja teised kannatavad selle lihtsalt ära.

Kõige selle juures on siiski üks kants, mida ma jõuluvärvidesse veel võõbanud pole ning selleks on lauanõud. Oli see inspiratsiooni puudumine või polnud riiulitel sobilikku kraami ja see kõik kestis, kuni ma mõned päevad tagasi sattusin jõulukaunistuste otsinguil kauplusesse Koduekstra. Seal need olidki – kaks seeriat kõige mõnusamalt talvisemaid lauanõusid, mida minu silm on seletanud.

Värvikirevalt traditsiooniline või puhtalt minimalistlik?

Keegi kurivaim on teinud valmis lauanõud, millele on maalitud täpselt seesamune talv, mida me oma lapsepõlvest mäletada tahame ja see kõik näeb nii mõnus välja. Tegu on muide ka ühe väärt kinkekomplektiga, mida näiteks oma vanaema kuuse alla peita.

Seeriasse kuuluvad ilusad kruusid, mida kaunistab maalilisel talvemaastikul aega veetev punarind. Lisaks ka sama pilti kandvad kuumaalused, millest võib juba ühe väga vinge komplekti kokku panna. Samuti on seerias teepakialus, ilus teekannukujuline ja sama pildiga üle võõbatud. Seltsiks kõigele neile on ka lusikaalus, loomulikult on, sest üks korralik lauanõude seeria ei saagi ilma selleta olla. Kogu toreda seeria lõpetavad ära kandikud, millega mugavalt oma külalistele tee ette kanda.

Selle kõrval on Koduekstra riiulitel ka midagi pisut rahulikumat – stiilipuhtad ja väheste elementidega lauanõud. Mis mulle selle seeria puhul väga meeldib on see, et talvisel ajal sobivad need peamiselt valget tooni kandvad nõud väga hästi selle vaikse ja rahuliku hooajaga kokku. Samas, kui kätte on jõudnud jõuluaeg, tasakaalustab see stiilipuhtus kõike ülejäänut.

Valikus on mitut sorti kruuse – võid valida salli kandvat jääkaru, vahvat väikest oravakest või und nautivat rebast kujutava joonistusega kruusi. Nendele on seltsiks ka kausid, mille seest võid süüa hommikuputru või serveerida neist talvist pähklisegu, aga mis kõige toredam – kausi põhjas on ootamas üks neist kolmest eelmainitud tegelasest. Lisaks ümmargustele kaussidele võid seeriast leida ka ilusa tähekujulise aluse, selle seest serveerin mina juba oma mandariine.

Tee oma jõulud viimase peal hubaseks

Sellised väikesed asjad nagu lauanõud, ja ma olen sellest varem ka rääkinud, võivad kodust õhustikku väga palju muuta ning ma arvan, et vähemalt jõulude paiku võiksime teha kõik, et see meil võimalikult mõnus oleks. Hüpake ka teie Koduekstra kauplusest korraks läbi – üks komplekt talviseid lauanõusid kulub kindlasti marjaks ära, aga neil on valikus ka kõike muud vajalikku selleks pühadeperioodiks. Häid jõule!

You may also like

Leave a Comment