Home Ilu-uudised Jah paljajalu spasse! Aga jalaseen ja küüneseen?

Jah paljajalu spasse! Aga jalaseen ja küüneseen?

September 21, 2018

Ühel nn. laisal laupäeval, kui lubasin endale lihtsalt televiisori vaatamist, jõudsid minu mõtted kokandusega seotud kohtingusaatelt, varvasteni ja edasi muude mälestusteni, mis ei sobinud enam kokku toidu ega flirdiga. Esile kerkisid mälestused, mis viisid küsimuseni- kuidas siiski tunda ära, et see on jalaseen või nii näeb välja küüneseen.

Armastan erinevaid kokandusega seotud saateid ja sel laupäeval vaatasin kaasahaaravat brittide pimekohtingute tõsielusarja osasid. Menüü põhjal tuli välja valida oma date, kelle juurde pimekohting viis. Toiduvalmistamisest ja kohtingutest said jalamõtted, kui juba teine osaleja tõi kaamerate ette jalalabade teema. Esimese puhul ajas muigama, et kui härra palus oma koju saabunud daamil kingad jalast võtta, mida sealmail ilmselt tihti ei paluta, siis oli ta ära lakkinud vaid kaks varbaküünt, mis lahtisest kinganinadest välja paistsid. Teisel korral oli naisterahvas vastupidiselt lootmas, et saabuv potentsiaalne elukaaslane ja abikaasa ometigi oma varbaid ei näitaks. Tal oli foobia, mis on tekkinud inetute ja ka haisevate jalgade nägemisest, haistmisest. Arvatavasti oli sel juhul olnud tegemist seenhaigustega.

Mis põhjustavad jala seenhaigusi?

Uuringud on tuvastanud, et jala- ja küüneseent esineb umbes 25% Euroopa elanikonnast ning nakkus levib inimeselt-inimesele. Samuti seda, et jala seenhaigusi esineb meestel sagedamini kui naistel ning noortel harvemini kui vanadel. Põhjustajateks on teatud liiki seened – dermatofüüdid, mis armastavad sooja ja niisket keskkonda.

Nakatumist soodustavad: • sagedane nn. ühiskondlike ruumide kasutamine kus viibitakse paljajalu • umbsed jalanõud ja samade jalanõude või sokkide / sukkade kandmine pikka aega  järjest • liigne higistamine • organismi kaitsevõime langus • diabeet • jalgade verevarustuse häired.

Minu isiklik kogemus

Kui minu poeg oli teismeealine ja tegeles igapäevaselt ujumistreeningutega, tuli ka meie peres silmitsi seista kipitavate ja haisevate jalgadega. Vaatamata sellele, et kaasa oli antud ujulajalatsid, oli tema trajektooril soojas ja niiskes ujulas, seentel rohkelt võimalusi end uue peremehega kaasa haakida. Seenespoorid on väga vastupidavad ning võivad säilida isegi aastaid vannitubades, duširuumides ja jalatsites. Tegelesime probleemiga mitu nädalat. Esmalt igaõhtused jalavannid, siiski need ei aidanud ning saime apteekrilt tõhusamad soovitused. Jalanõud läksid aga prügikasti, sest esialgu pidasin süüdlasteks just neid.

Lapsed paranevad kiiremini kui täiskasvanud kuid siiski läks probleemist vabanemiseks aega oodatust kauem. Tegemist oli kümne aasta taguse murega ja tänasel päeval kestab õigete vahenditega ravi olulisemalt vähema aja jooksul ning spetsiaalset spreid kasutades oleksime saanud ka nakkust ennetada.

Minugi koduapteeki on nüüdsest need tooted kuulumas:

Jalaseene ja küüneseene haigust saab ennetada

Arvestades kui nakkav on seenhaigus ja kui suur osa inimestest oma elu jooksul selle ebameeldivusega kokku puutub, siis ravimiettevõtted on õnneks loonud tõhusaid ennetavaid tooteid. Jala- ja küüneseent aitab vältida nii naha eest hoolitsemine, nahasõbralikemate jalatsite valimine kuid ka äsja apteekidesse saabunud uue toote Mycosan Protect sprei kasutamine.

Oma jalgu tasuks ennetavalt üle spreitada kõikidel, kes viibivad paljajalu käidavates asutustes. Ka neil kes plaanivad soojamaa reisile minna kus on soojus, niiskus ja võõrad jalajäljed, sest lisaks seennakkuse kaitsele on Mycosan Protect spreil ka värskendav ja rahustav toime ning väga meeldiv lõhn.

Kokkuvõtlikult: Mycosan Protect jalahooldussprei,  kaitseb seennakkuse eest, parandab jalanaha tervist, värskendab ja jahutab väsinud jalgu koheselt ning on pikaajalise lõhnastava toimega. Sprei on alkoholivaba, ei kuivata nahka.

Ta toimib nii, et spreis sisalduv PVP (polüvinüülpürrolidoon) moodustab jalgade ümber kihi, mis ei lase seennakkusel kinnituda naha ja küüneplaadi külge. Pantenool taastab loomuliku nahabarjääri. See niisutab, ergutab ja hoiab nahka elastsena – pantenooli molekulaarne struktuur aitab sel õhust niiskust ligi tõmmata ja veemolekulidega siduda. Mentool jahutab ja värskendab. Lisaks sellele neutraliseerib see koos polüglütserool-3 kaprülaadiga ebameeldivad lõhnad. Aminohape betaiin seob niiskust ja on rahustava toimega.

Kui seenhaigusega on juba tegemist ja tundemärgid nagu jalalõhed, kipitustunne, punetus ja ebameeldiv lõhn on sinul või pereliikmel nähtavad, siis peab kasutama juba ravivat Mycosan jalaseenevastast geeli.

Ravim leevendab sügelust ning jahutab koheselt ärritunud nahka. Hügieeniline täpipintsel tagab lihtsa ja kiire kasutamise ning sobib samuti nii diabeetikutele kui ka lastele alates  4. eluaastast.

Kuna tegemist on meditsiiniseadmetega siis on Mycosan Protect sprei ja geel  saadaval vaid apteekides. Kasutamisjuhendi leiab ravimi Mycosan eestikeelselt kodulehelt www.mycosan.com

 

You may also like

Leave a Comment