Home Soovitused Mari-Liis Medar – sportlikust tüdrukust stilistiks

Mari-Liis Medar – sportlikust tüdrukust stilistiks

December 11, 2019

Mari-Liis Medar on Denim Dream brändijuht ja stilist. Denim Dreami kauplustekett on tuntud mitmekülgse brändivaliku poolest terves Baltikumis, pakkudes klientidele nii maailmakuulsaid trendibrände kui ka klassikalisemaid moebrände nagu Guess, Tommy Hilfiger, Pepe Jeans, Calvin Klein, Diesel, Desigual, Kaporal, Mustang, Tom Tailor ja Lee Cooper.

Sportlikust tüdrukust stilistiks

Mari-Liis on terve elu olnud sportliku taustaga, mistõttu ei olnud tema esimene karjäärivalik seotud sugugi moevaldkonnaga. Ta õppis Tallinna Ülikoolis rekreatsioonikorraldust ning tegeles selle kõrvalt JJ-Streetis „Vogue“ nimelise tantsustiiliga. Vogue on tantsustiil, mis sai popkultuuri osaks peale Madonna samanimelist laulu ning see seob üheks moe, stiili ja tantsu. Esmane puutepunkt moevaldkonnaga oli Mari-Liisi jaoks Tallinn Dollsi ürituste korraldamise näol.

Kuigi ta proovis kätt erinevates valdkondades, ütleb Mari-Liis ise, et pidevalt jäi tema jaoks puudu loovusest ja põnevusest. Uute väljakutsete otsingul leidis ta lõpuks oma tee Denim Dreami turundusassistendi ja stilisti ametikohale. „Kui ma seda töökuulutust nägin, oli ühtlasi ka kandideerimise viimane päev, seal oli justkui saatuse sõrm mängus,“ räägib Mari-Liis.

Baltic Session 2013, vasakul Javier Ninja ning paremal Benny Ninja

Hea stiil sünnib heas tujus

Mari-Liisi sõnul on moevaldkonnas töötamine üllatusterohke ning muutused toimuvad välgukiirusel. „Väga sageli lisandub uusi ja huvitavaid projekte, mille reageerimisaeg on väga lühike. Sa pead olema valmis kohe end ümber lülitama,“ räägib Mari-Liis. Ta peab oma tööd väga vaheldusrikkaks ja mitmetahuliseks ning ütleb, et selles rollis on vaja olla loov, hea organiseerija ja veel parem planeerija.

„Moevaldkond on selline, kus toimuvad muutused väga kiiresti, iga päev toob midagi uut ja just see mulle minu töö juures meeldibki,“ lisab ta. Mari-Liisil on stilisti rollis kujunenud välja oma kuldreegel, nimelt tuleb stilistikat teha alati hea tujuga, sest muidu ei tule head tulemust.

Must-have moetrend

„Mulle väga meeldib segada omavahel erinevaid stiile ja katsetada uute asjadega. Minu lemmikkombinatsioon on läbi aegade olnud must ja kuld,“ räägib Mari-Liis. Ta tõdeb, et otsest must-have trendi tal hetkel ei ole, pigem valib ta oma riietuse alati olukorrale vastavalt.

Kui ees on ootamas  photo shoot ning päev tõotab tulla pikk, eelistab ta üldreeglina riietuda mugavalt, et päev lõpuni vastu pidada. „Denim Dreami brändidest kattub minu stiili ja iseloomuga kõige paremini Tommy Hilfiger, sest ta on piisavalt klassikaline, aga samas on neil ka hooajalisi trende. Kindlasti ka Max&Co., kelle kvaliteetsed rõivad annavad edasi ajatut naiselikku klassikat.“

Lisaks leiab Mari-Liisi riidekapist ka Calvin Kleini ja Ralph Laureni loomingut. Stilisti rollis peab ta pidevalt ümber lülituma erinevate ülesannete ja temaatikate vahel, mistõttu ühte konkreetset lemmikut tal välja kujunenud ei ole, kõik oleneb pigem olukorrast ja sündmusest.

Muutused moetööstuses

Nii mood kui turundus on mõlemad väga loovad ja pidevas muutumises. Moeturundus on Mari-Liisi sõnul liikumas tugevamalt digiturunduse suunas ning klassikalisemad reklaamväljundid jäävad pigem tagaplaanile. Moevaldkond on väga loominguline ning digikanalid pakuvad hulgaliselt lahendusi loovuse rakendamiseks. 

Keskkonnasäästlikus on täna trend ning paratamatult mõjutab kliimaaktivistide tegevus ka moetööstust. „Tegemist on tõepoolest aktuaalse teemaga, näiteks sellel aastal tulid nii Tommy Hilfiger kui Guess välja keskkonnasäästlikuma kollektsiooniga, muutes riiete tootmisprotsessi loodussõbralikumaks. Kuna teksade tegemisele kulub väga palju vett, on nad leidnud selleks alternatiivsed lahendused. Lisaks on Tommy Hilfigeril kollektsioon, kus rõivad on tehtud taaskasutatavatest materjalidest,“ selgitab Mari-Liis.

Mari-Liis soovitab:

Poputa end kütkestava ning naiseliku Denim Dreami kleidiga, milles tunned end imelisena tööl, sõbrannadega kokteilitades või kohtingul – ideaalne iga sündmuse puhul!

https://www.denimdream.com/EE/et/toode/kleit-salme-denim-dream_134248

Iga mehe riidekapis peab olema mõni tõeliselt hästiistuv triiksärk. Katseta vahelduseks ühevärvilistele särkidele ka kerge mustri või täppidega varianti!

https://www.denimdream.com/EE/et/toode/triiksrk-83100775-denim-dream_143613

Mõnus ja kehakumerusi ülistav pehme kleit, kandmiseks nii vabal ajal kui kodus sussidega ringi sahistades.

https://www.denimdream.com/EE/en/product/kootud-kleit-monogram-tn-sweater-dress-calvin-klein_140577

Klassikaline must käekott, mida saab mugavalt kanda ka õlal. Must have naisele, kes hindab klassikat ning kvaliteeti!

https://www.denimdream.com/EE/et/toode/kekott-charming-tommy-satchel-tommy-hilfiger_139701

Täisnahast helepruunid kindad meestele on hea valik, sest enamasti kiputakse eelistama tumedaid toone. Pruun värv mõjub sümpaatselt ning sobib nii tumedate kui heledate rõivastega.

https://www.denimdream.com/EE/et/toode/kindad-men-s-glove-gd31-denim-dream_138408

 

You may also like

Leave a Comment