Home Moenipid Pilkupüüdev rock’i-naine Laura Prits. Meelelahutusest, moest ja õnnest

Pilkupüüdev rock’i-naine Laura Prits. Meelelahutusest, moest ja õnnest

January 20, 2019

Laura Prits (25) tõusis suurema publiku teadmistesse tänu ülesastumisele Eesti Laulu eelvoorus. Mäletan, et tookord olin esmalt juba tema välimusest vaimustunud. Kas sa oled üldse eesti tüdruk? Kust küll on pärit selline tohutu juuksepahmakas, sädemeid pilduvad silmad, niivõrd pingevabalt siiras suhtlemisoskus? Aasta siis oli 2017. (Fotod: Maris Savik ja erakogu)

Nüüd, kui olen Lauraga kokku puutunud ka väljaspool telemaastikku ning olen ka tema sotsisaalmeedia postitustel silma peal hoidnud, võtsin nõuks teda natuke küsimustega pommitada. Kust see särav naine ammutab endasse pulbitsevat energiat jagades oma aega mitme bändi vahel, mille järgi või kust joondub oma erilise riietumisstiili osas ning mis on Laura arvates õnne valem? Laura on solistiks bändides Ziggy Wild, Tom Cats ja Must Hunt.

Laura, kas sa oled ikka puhastverd eestlane?

Ma olen täiesti 100% kodumaine toodang. Minu soeng pärineb mu emapoolsetest geenidest. Nimelt on nii mu vanaemal kui ka emal sellised eba-eestlaslikult puhvis juuksed.

Kuidas sinu meelelahutajaks saamise tee on alguse saanud?

Pärast ülikooli lõpetamist võtsin vastu otsuse, et tegelen vaid meelelahutusega. Alguses oli plaan, et lihtsalt vaatan, mis saama hakkab, kuid mida enam väljundeid ma meelelahutuse ja muusikaga seoses avastasin, seda enam tundsin, et ma ei tahagi mitte midagi muud teha. Meelelahutuse valdkond on mul olulisel kohal, sest lisaks laulmisele tegelen ka õhtujuhtimistega, vahel olen DJ rollis ning peagi on veel paar põnevat projekti tulemas, kus saan end taas kord proovile panna.

Laulmisega alustasin ma üsna varajases eas, kuid 15 aastat enda elust tegelesin ma põhiliselt just tantsimisega. Pärast keskkooli lõpetamist aastal 2012 alustasin ma oma esimese bändiga Ziggy Wild. Kaks aastat hiljem hakkasin ma hääleseade tunde võtma Zoja Hertzi juures, kes on tõeline ingel minu elus.

Minu jaoks on hääle tervis ja  -trenn väga olulised. Häält tuleb treenida nagu iga teist lihast ning oma keha peab hoidma. Kui alustasin hääleharjutuste tegemist enne kontserti, vaadati backstage-is tihti nii, et mis veidraid hääli see tüdruk teeb. Nüüdseks näen üha enam, kuidas lauljad enne esinemist lava taga oma häält treenivad ja soendavad ning vahel vahetame isegi harjutusi või teeme koos teiste solistidega häält soojaks.

Mul on küll päris mitu muusikaprojekti ning bändi, kuid kõikidesse on rock-muusika osaliselt või täielikult kaasatud. Mulle meeldib see jõulisus ja energia, mida selline muusika esile kutsub. Ma ei ole kuulanud terve elu vaid rock‘i, kuid praeguseks on sellest saanud minu elu lahutamatu osa.

Mis või kes annab sulle jõudu ja energiat, et sa suudad kõiki oma ümber sütitada?

Usun, et see sütitamine on vastastikune reaktsioon. Kui inimesed naudivad seda, mida ma teen, annab see ka minule tohutult hoogu juurde. Ma naudin seda, kui näen, et inimesed naeratavad kontserdil ja tunnevad end vabalt ega muretse kontserdil olles ühegi probleemi pärast. See on ausalt parim tunne.

 

Sul on tõeliselt rock‘i-staari tämber. Kas sinu eelistuseks ongi alati olnud rock-muusika?

Aitäh. See tähendab minule väga palju, kui mu häält kiidetakse. See on jätkuv töö ja töötan selle nimel edasi. Nagu ma ka eelnevalt mainisin, siis ei ole rock-muusika alati olnud osa minu elust. Vähemalt mitte teadlikult. Kuna tegelesin pikalt tantsimisega, siis pigem kuulasin popmuusikat ning R & B-d. Kuulan seesugust muusikat vahel siiani. Mingil hetkel avastasin, et mulle pigem meeldib jõuline tantsustiil. See juhatas mulle tee rock-muusikani, mille taustal hakkasin tantsukavasid mõtlema ja ise ka tantsutrenne andma.

Kas sa oled esinenud või sooviksid üles astuda muusikalides? Millistes põnevates projektides oled veel üles astunud?

Muusikalis osaleda oleks väga vinge, kuid siiani pole ma seda teinud. Olen osalenud erinevates projektides – ka muusikavälistes. Näiteks võtsin eelmisel aastal osa Rimi retseptimeistriklassi „Smuutituurist“, mis oli väga lahe kogemus. Külastasime koos Rimi toitumisterapeudi/nutritionist Katri Merisaluga kümmet kooli üle Eesti, rääkisime seal toitumisest ja tegime õpilastega üheskoos smuutisid. Toitumisest kõneledes olin mina pigem kuulaja rollis, aga smuutide valmistamiseks oskasin ka soovitusi anda.

Mis on sinu järgmised projektid? Mida sa sooviksid veel endas arendada või juurde õppida?

Ma pole endale seadnud piire, et tegelen vaid ühe asjaga. Mulle meeldib inimestega suhelda ja eriti meeldivad mulle projektid, kus on võimalus kedagi motiveerida ja innustada tegema miskit, mis mõjutaks positiivselt ka teisi inimesi. Olgu selleks muusika, toitumine, trenn, looming või hoopis midagi muud. Tänu sotsiaalmeediale on meil kõigil võimalus võtta sõna ning inspireerida inimesi meie ümber läbi oma tegemiste ning väljaütlemiste.

Ma usun, et õpime kogu elu läbi erinevate kogemuste, kuid hetkel tunnen kõige enam, et sooviksin arendada muusikavaldkonnas turundusteadmisi. See on väga oluline oskus, kui oled iseenda manager ja vastutad enda esinemiste eest. Mida varem ennast selliste teemadega kurssi viid, seda kergem on tulevikus kokkuleppeid sõlmida. Teadmised turunduse ja reklaami vallas tulevad kindlasti kasuks igale meelelahutajale.

Järgmiste projektide osas ootab Laura Prits kõiki oma Facebooki artistilehte jälgima. Samuti on Laura Prits tegemisi võimalik jälgida Instagramis kasutaja alt @lauramikkerprits.

Mille järgi valid omale outfit’i? Kas igapäevaelus saab sind samuti pigem nahktagis kohata või kannad vahel ka klassikalisi pintsaku ja seeliku kostüüme? Mis on sinu lemmikriideese?

Ilma igasuguse liialduseta MA ARMASTAN RIIDEID. Eriti südamelähedased on mulle vintage-nahktagid, millest ei saa mul vist kunagi küllalt. Laenan oma riideid tihti ka sõpradele. Mulle meeldivad värvilised ja omanäolised riided ning kostüümid. Olen lasknud Ziggy Wildi jaoks ka endale spetsiaalselt trikoosid õmmelda. Kangaid otsida ja disaini mõtelda on tohutult põnev. Kuna mul on mitu bändi, siis mul on kujunenud kindlad kostüümid, mida erinevates bändides kannan ja mis rõhutavad üht või teist karakterit. Kõige süngem kostüümivalik on siiani olnud Mustas Hundis.

Ziggy Wildis kannan enamjaolt trikoosid ning võrksukki. Vahel harva ka pükstrikood või värvilisi retuuse ja nahktagisid. Tom Catsis kannan riideid vastavalt tujule, kuid ka seal on kaks põhilist kostüümi: leopardikostüüm ja rock’ilik koolitüdruku outfit.

Väga keeruline oleks valida riideesemetest üht ja ainust lemmikut, kuid show‘de jaoks asendamatud on minu tugeva tallaga Dr. Martensi jalanõud, mida kannan igal kontserdil. Parim jalanõu inimesele, kes armastab laval hüppamist ning ringijooksmist.

Samuti leidub minu riidekapis tagasihoidlik kogus pidulikke riideid. Isegi lilleline kleidike ja kontskingad on seal olemas. Kui ma sain 25, siis tegin iseendale kingituse ja ostsin sünnipäevaks fuksiaroosa maani Liina Steini kleidi. Kandsin seda oma sünnipäeval ning veel paaril pidulikumal üritusel.

Artistina tuleb ikkagi valmis olla erinevateks situatsioonideks, kuid nahktagid on minu riidekapi lahutamatu osa.

Milline on sinu unistuste puhkus? Mis on õnne valem?

Ütlen täiesti ausalt, et ma ei ole mitu aastat puhkusereisil käinud. Igatsen väga välismaale reisida ning loodan, et mul avaneb ehk sellel aastal võimalus kuskile soojale maale minna. Esinemiste vahel on minu lemmikkoht mu vanemate kodu linnast väljas. Loodus ja pere toetav seltskond on minu jaoks asendamatu väärtusega. Minu jaoks on õnne valem kuulata oma sisetunnet ja teha seda, mida armastad.

 

You may also like

Leave a Comment