Home Soovitused Vaata, kuidas loodust säästes oma riided raha teenima panna

Vaata, kuidas loodust säästes oma riided raha teenima panna

September 12, 2018

Mida teha, kui soovid taaskasutamisega loodust säästa, kuid ei raatsi oma riideid taaskasutuskeskusesse või kogumiskonteineritesse viia, sest rõivad on korraliku väljanägemisega ning nende peale on kulutatud küllaltki suur summa?

Nüüd on Eestis võimalik väikese vaevaga saata oma kasutult seisvad rõivad uuele ringile ja selle kaudu ka raha teenida, sest Soome ülimenukas kasutatud brändirõivaste e-pood Emmy on nüüd avatud ka Eesti šoppajatele.

Emmy on ostu- ja müügikeskkond, kuhu saad oma rõivad müüki saata ning keskkond teeb kõik muu vajaliku: sisestab rõivaste info, määrab hinna, teeb fotod, ladustab, müüb, postitab tellimused ning korraldab tagastusega seotud asjaajamise ning klienditeeninduse. Sinul jääb üle vaid oma riiete müügi eest tasu oodata.

Kuidas aitab riiete taaskasutus keskkonda säästa?

Uuringute järgi annetavad Eesti inimesed igal aastal tuhandeid tonne riideid uuele ringile. Kasutatud rõivaste ostmine ei kuluta absoluutselt mitte mingisuguseid loodusvarasid ega tekita uusi jäätmeid. Rõivaste ringlusse võtmine ning taaskasutus vähendavad rõivaeseme keskkonnajälge, mis omakorda aitab võidelda kliimamuutustega.

Tänu taaskasutusele hoitakse kokku loodusressursse, energiat ja puhast vett. Emmy hinnangul on tänaseks läbi nende keskkonna taaskasutusse jõudnud riiete abil välditud 207 tonni CO2 emissiooni teket ning säästetud 414 miljonit liitrit puhast vett.

Emmy Eesti tegevjuhi Mari Laja sõnul kestavad tuntud firmade riided tavaliselt kauem ning neid saab pikki aastaid korduvalt kasutada. “Lisaks on kvaliteetsete riiete järele turul suur nõudlus, mistõttu on neid lihtne pärast kasutamist edasi müüa ja nii leiavad kasutatud riided endale kergesti uue kodu,” selgitas Laja.

Ärata raha oma riidekapis!

Kõik brändiriided, mis sulle enam rõõmu ei valmista, saab panna kotti ning viia Emmy kogumiskastidesse Stockmanni ja Mustika keskusesse. Täpsemat juhendit, kuidas riideid müüki saata, loe siit.

Sõltuvalt esemest ja selle hinnast on võimalik lõplikust müügihinnast teenida endale kuni 80 protsenti müügitulu. Kogunenud tulu kantakse müüja pangakontole või väljastatakse kinkekaardina.

Laja sõnul on Soomest pärit Emmy keskkonna kaudu kolme aastaga uue kodu leidnud rohkem kui 200 000 toodet ning tänaseks on selle e-poe valikus juba üle 60 000 brändirõiva, mis uut omanikku otsivad. “Igal nädalal lisandub tuhandeid uusi tooteid ning nende hulgas on kindlasti palju kvaliteetseid ja isikupäraseid leide,” lausus Laja ja julgustas inimesi Emmy vahendusel jäätmete tekitamise asemel oma kasutatud aga siiski veel heas seisukorras riided hoopis raha teenima panna.

You may also like

Leave a Comment