Home Ilu-uudised Kui unistused teostuvad! Ilu, luksust, toredaid suhteid täis töö

Kui unistused teostuvad! Ilu, luksust, toredaid suhteid täis töö

January 28, 2019

Helen Merila on naine, kellega suheldes muutub maailm suuremaks, säravamaks, soojemaks ja luksuslikumaks. Heleni unistused võtsid tööalase kuju kui ta kolmteist aastat tagasi alustas parfüümikoolitajana tööd ettevõttes Sirowa Tallinn. Sirowa on tänaseks kasvanud suurimaks luksuskosmeetika ja parfüümide maaletoojaks Eestis. Palusime luba piiluda tema unistustetöö sametiste kardinate taha ning küsisime nõu, milliseid sotsiaalmeedia kanaleid ta soovitab jälgida, et iluvaldkonnas silmaringi laiendada ja trendidega kursis olla. “Unistused teostuvad kui ise tubli olla! Kõik on võimalik,” sõnas Helen lõpetuseks.  

Helen märkas 2006. aastal tänu õnnelikule juhusele Sirowa töökuulutust rahvusvahelise parfüümikoolitaja ametikohale. Olles aastaid just sellest ametist unistanud, tundis ta kohe, et peab selle koha endale saama!

Ilmselt paistis Heleni otsusekindlus välja, sest niisamuti arvas ka tema tulevane tööandja ning peagi juba alustaski ta tööd Sirowa Baltikumi koolitusjuhi ametis. Mõni aeg hiljem lisandusid Heleni tööülesannete hulka reklaami- ja meediasuhted ning eelmisel aastal hakkas ta tegelema ka Sirowa erinevate sotsiaalmeedia kanalite haldamisega.

Mis sul oma töös silma eriti särama paneb?

Mind inspireerib mu töö juures kõik! Esikohal on kindlasti igapäevane suhtlus äärmiselt huvitavate inimestega, kellega mind töö kokku viib. Samuti olen väga õnnelik, sest tulen iga päev kontorisse, kus on koos parimad kolleegid, kellega koos töötamine on puhas rõõm. Meil on tõepoolest nii, et töö on ühtlasi ka meie hobi, sest kokku on saanud laia silmaringiga, hea huumorimeelega väga toredad inimesed, kellele meeldib iluvaldkond – mis saaks veel parem olla! Muidugi on toreda töökeskkonna loomisel oma osa ka suurepärastel brändidel, millega me töötame. Kuna brände on palju, ligi nelikümmend ning neid tuleb pidevalt juurde, siis ei saa rutiini kunagi tekkida.

Sinu töö osaks on tööreisid luksusbrändide peakontoritesse. Mis on sinu meeldejäävamad muljed koolitustest ja kohtumistest?

Kõik brändid, millega töötame ja nendega seotud inimesed pakuvad rohkelt häid emotsioone ja meeldivaid kohtumisi. Üheks suureks lemmikuks on mul aastaid olnud Bvlgari parfüümid ja ehted, seega ootan muidugi alati põnevusega just selle juveelibrändi koolitusi. Eredalt on meelde jäänud konverentsid, kus on avanenud võimalus kohtuda Hugo Bossi saadikute, näitlejate Gerard Butleri ja Zac Efroniga. Paco Rabanne´i koolitused on alati hispaaniapäraselt temperamentsed ja Jean Paul Gaultier´ seminarid prantslaslikult vallatud. Elizabeth Ardeni tiimiga aga tunneme kõik justkui oleksime üks suur ja tore perekond.

 

Sinu igapäevatöö on lisaks koolitustele ja pressisuhetele seotud ka sotsiaalmeediaga. Milliste tegevustega sa digimaailmas toimetad?  

Manageerin Sirowa ilu-uudiseid vahendavat Instagrami kontot @sirowabeautyworld ning tervise ja iluga seotud teemasid kajastavat kontot @olenterve

Lisaks on minu hallata veel Facebookis Elizabeth Arden Eesti lehekülg ning mõned väiksemad brändidega seotud sotsiaalmeedia kontod.

Nende kontode alt jagame uudiseid ja nõuandeid ning teeme aktiivselt koostööd ka paljude tuntud sotsiaalmeedia sisuloojatega. Püüan igapäevaselt meie jälgijaid inspireerida ja midagi uut pakkuda. Õnneks töötame nii paljude suurepäraste ilubrändidega, et alati on huvitavaid uudiseid, mida vahendada. Kasutan ka ise põhilise sotsiaalmeedia kanalina Instagrami, sest mulle meeldib selle kanali kompaktsus. Saan valida, kelle tegemised mind huvitavad ja keda jälgin ning ei pea tarbetut infomüra vastu võtma.

Milliseid sotsiaalmeedia kanaleid sa soovitaksid ilumaailmast huvitatutel jälgida? Milliseid teisi kanaleid sa ise jälgid?

Ilu- ja moebrändidest on mu lemmikud Gucci Beauty, Tiffany&Co., Off-White, GCDS, Paco Rabanne ja Bvlgari Parfums ning moefopaasid ja muud intrigeerivat vahendav Diet Prada.

Lisaks saan moealaseid uudiseid ka BoF, Dazed Fashion, Vogue ja Fashion Law kanalitest. Kultuuriuudiseid ja muud huvitavat leian põhiliselt nendelt kontodelt: Dazed, Wired, Tropical Cream Magazine, Artnet, The Cut, Hooligan Hamlet, Humans of Late Capitalism, Crom Magazine ja väga paljudelt teistelt.

Jälgin muide ka NASA ja mõnede astronautide kontosid, kes postitavad hingematvaid kaadreid avakosmosest ja teateid uuematest tehnoloogiasaavutustest.

Sotsiaalmeedia kanalitest kasutan ka Snapchati, seda põhiliselt selleks, et saata sõpradele igapäevaselt kiire tervitus. Ja muidugi on mul ka Youtube´is mõned kindlad lemmikud, keda jälgin, näiteks Zoella, Kane&Pia, Evert Poom, Casey Neistat ja väga paljud teised.

Mulle meeldib väga LVMH digitaalmeedia juhi Ian Rogersi mõte, et sotsiaalmeedia on ülikiire ja lihtne viis kultuurivahetuseks. Kui erinevaid kanaleid arukalt ja läbimõeldult kasutada, siis võib neist silmaringi avardamiseks ja maailmas toimuvaga kursis olemiseks väga palju abi olla.

Kuidas sisustad oma puhkeaega?

Kui aus olla siis on üsna keeruline tõmmata piiri töö- ja puhkeaja vahele kui töö nii väga meeldib. Sooviks ju end pidevalt täiendada ja midagi uut õppida. Minu jaoks vist ongi puhkuseks see kui saan kodus rahulikult lugeda, olgu see siis tööga seotud kirjandus või mitte. Hetkel õpin EKA-s kunstiajaloo ja visuaalkultuuri uuringute magistriõppes ning pean ka neid õpinguid omamoodi puhkuseks. Samas muidugi valisin just need õpingud, kuna leidsin, et üldkultuurilised ja kunstialased teadmised tulevad mulle ka mu töös kasuks, sest ka ilumaailmas kohtab tihtipeale referentse kultuuriajaloole. Seega jõuame ikka sinna välja, et töö ja puhkus on mul vist suures osas läbi põimunud. Kui aga tahan ennast täielikult välja lülitada, käin mere ääres jalutamas või olen hobuste juures tallis. Need on minu jaoks parimad viisid üheks korralikuks restardiks.

Mida sa sooviksid juurde õppida või endas arendada?

Õppida tahan nii kaua kui võimalik. Mind huvitab IT valdkond, olen mõelnud järgmisena end sellel alal täiendada. Ajalugu, kultuur, teoloogia – kõik need teemad pakuvad mulle huvi. Kunagi jätsin pooleli moestilistika eriala õpingud EKA-s, sest tundsin, et kuni mul pole võimalikult laia üldkultuurilist baasi, pole mul loominguliselt midagi anda. Nii et kes teab, võib olla tunnen ühel päeval, et asun hoopis stilistikaga tegelema.

Arvan, et elus on kõik võimalik! Unistused teostuvad! Tuleb ainult ise tubli olla.

 

 

You may also like

Leave a Comment