Aasta suurejooneliseim pühadeaeg on käes ning erinevaid üritusi ja pidusid, kus tahaks end alati vapustavas küljest näidata ja end ka suurepäraselt tunda, on paljudel meist tulemas suisa mitu. Traditsiooniliselt on kohe-kohe ukse ees ka näiteks kooli või asutuse jõulupidu ning käsikäes sellega ka küsimus, mida panna selga, milline soeng pähe teha ning kuidas teha näole kena, kauapüsiv meik?
Coollook läks külla meikar Eliise Timuskile, kel tuleva aasta veebruaris täitub juba teine aasta päris isikliku ilustuudio pealikuna. Eliise on meigikunstiga tegelenud terve oma teadliku elu. 18-aastaselt läks ta õppima International MakeUp Centerisse ning pärast seda on ta töötanud mitme tuntud Eesti meikari juures, nagu Katrin Sangla, Kaia Triisa, Mari Ojasaar jpt. Samuti töötas Eliise kolm aastat ka Make Up Store-is.
Pärast seda asus ta tuttavaid-sõpru meikima oma isiklikus kodus. Klientuur aga kasvas, kodu jäi kitsaks ning lõpuks, 2015. aasta veebruris tuli kätte esimene tööpäev oma stuudios, Tallinna kesklinna ääres.
Meie tahtsime Eliiselt täna eelkõige uurida, kuidas käib klassikalise peomeigi tegemine, millised on tema nipid ja soovitused selle ise tegemiseks ning mida tuleks eelkõige meeles pidada, kui meik peab tõepoolest ilus ja püsiv olema terve pika õhtu.
Eliisel oli stuudios sobivasti kohal ka klient, kes oli õhtul asutuse jõulupeole minemas. Jälgisime Eliiset ja tema klienti kogu protsessi vältel ning palusime meikaril kommenteerida, mida ja miks ta parajasti teeb.
Alusta naha niisutamisest või matistamisest ja seejärel kanna peale õiget tooni jumestuskreem!
“Kõigepealt tuleks olenevalt nahatüübist nahka kas natuke niisutada või vastupidi, pigem matistava kreemiga ühtlustada. See sõltub pigem ka aastaajast – talvel on inimeste nahk reeglina kuivem, suvel rasusem” selgitab Eliise. Loomulikult on alati sel reeglil ka erandeid ja seda tuleks alati kliendi käest küsida. Endale meiki tehes teab muidugi igaüks kõige paremini, mis tüüpi kreemi alguses tarvis on.
“Seejärel segasin kokku jumestuskreemi, mis sulaks täpselt kliendi kaelatooniga ühte. Selleks on mul üks tume ja üks hele jumestuskreem. Silmaalustele, ninale, laubale ning lõuaotsale kannan eraldi ka peitekreemi, et kõrged kohad ning silmaalused veelgi enam esile tuua,” soovitab ta.
Järgmine samm on eriti tähtis, sest ühtlasi on see ka asi, mida enamik ei tee. “Kui põhi on tehtud, tuleb see alati kinnistada matistava läbipaistva puudriga,” rõhutab Eliise. Nii võib olla kindel, et tehtud meik püsib ka soovitud ajani, ei hakka kohe läikama või näost ära hajuma.
Igal jõulumeigil on oluline koht sädelusel
“Kuna minu klient läks jõulupeole ning soovis ka kindlasti midagi sädelevat silmadele, siis valisin tema riietusele vastavalt ka värvid. Pruunikas-beežikad värvitoonid on alati hea ja kindel valik. Nii valisingi talle ka punakas-pruunid toonid, mis toovad hästi esile sinise silmavärvi,” selgitab Eliise värvivalikut. Väga oluline osa tänases meigis on ka laineril ning silma ääres olevatel kunstripsmetel. Tumeda laineri peale lisas Eliise ka sädelevat kuldset lainerit. Viimaks sai kliendi nägu veel ka kontuuritud, natuke põsepuna ja särapuudrit. Kliendi soovil jättis Eliise ta huuled heledat värvi. Küll aga sobiks selle meigi juurde suurepäraselt ka punane või lillakas-pruun huuletoon.
“Kuna pühadehooajal pannakse erilist rõhku särale, siis soovitan kõigile eelkõige särapuudreid, sädelevaid lainereid. Samuti sobib sära ka huultele ning omal kohal on alati ka klassikaline punane huulepulk,” õpetab Eliise. Meikar rõhutab samas, et enne huulepulga kasutamist tuleks kindlasti teha huultele punase pliiatsiga kontuur, et ühtlustada paremini huulepiirjoont. Nii püsib ka huulevärv kauem peal.