Home Ilu-uudised Naistepäev ülendab naiselikkust

Naistepäev ülendab naiselikkust

March 6, 2019

Naistepäev on üks ütlemata naeratuste rohke päev, sest sel päeval saavad tähelepanu osaliseks kõik naised, mitte vaid emad või kallimad vaid kõik naised, ka väikesed tüdrukutirtsud. Teeb ju rõõmu kui mehed meid 8. ndal märtsil nii kodus kui töökohas väikse žestiga meeles peavad. Ja kui õigel ajal õiges kohas olla, võib ka võõraste tähelepanuga hästi minna.

Tore, et naistepäeva vahepealne mittetähistamise põhimõte on ajahõlma vajunud. Naistepäeva imidž on Eestis võrreldes 90-ndate algusega paranenud ilmselt seetõttu, et nüüdseks on see vabatahtlik tähtpäev, mida tähistada. Kuigi rahvusvahelise naistepäeva tähistamise ajaloost leiab, et esialgset oli tegemist päevaga kui naised jõuliselt oma õiguste eest välja astusid, siis tänapäevane naistepäeva tähistamise idee on pigem tähelepanu pööramine naiselikkusele.

Mõeldes milline on naiselik naine… Mida ta teeb ja milline on tema sisu?

Meenus, et oleme oma intervjuudes küsinud tuntud säravatelt naistelt muuhulgas ka nende arvamust- milline on naiselik naine? Õige aeg nende vastuseid meelde tuletada. Alustame aga meie naiselikkuse jutuga naisega ajaloost. Lugeja tea, et sa oled hetkel õigel ajal õiges kohas, ja meile on sulle ka naistepäevaga seotult üllatus varuks.

Ameeriklanna Elizabeth Arden (1884-1966) lõi oma jumestustooteid pakkuvad ärid ajal, kui arvati, et ontlikutel naistel ei sünni end meikida ja siis, kui naised äris polnud veel aktsepteeritav. Elizabeth Arden oli naine, kes otsustas näitlejatele teadaolevad jumestuskunsti saladused selgeks teha kõikidele naistele. Tema kosmeetikat kasutasid omaaegsed filmitähed Marilyn Monroe ja Marlene Dietrich, stiiliikoon Jackie Kennedy jt. Muutused olid toimima hakanud ja 1946. aastal sai temast aga üks esimesi naisi maailmas, kes pääses ajakirja Time esikaanele. Tulise, naiste õiguste eest võitlejana, marssis Arden 5. avenüül koos 15 000 mõttekaaslasega meeleavaldusel, kõigil naistel suud jõu ja tugevuse märgiks tulipunaseks värvitud. See seik toob meid oma sarnasusega aastasse 2018, kui lahvatasid ahistamise skandaalid ning naised tõstsid taas oma pea. Ka punane huulepulk tõusis äsja taas samalaadselt tugevuse näitamisel moe trendiks. Tänaseks on Ardeni kosmeetika, nahahooldus ja parfüümid ülemaailmselt äärmiselt hinnatud ja populaarsed. Ja nii mõnigi Ardeni toode on minu must-have ilupagasis.

Naiselikkusest läbi meie tuntud naiste pilgu

Meigikunstnik ja ettevõtja Reet Härmat

“Naiselik naine on enesega rahulolev naine, kes on armastatud ja kes armastab vastu. Naiseliku naise ilukomplekti kuulub hea süda ja hoolivustunne. Tahe hoolitseda teiste eest, unustamata seejuures iseennast. Kogu ilu on sinus olemas, tuleb natuke kaasa aidata ja julgeda särada!” Reedaga pika intervjuu leiad SIIT

Näitleja Jekaterina Novosjolova

“Paljud on öelnud, et naiselik naine on enesekindel aga arvan, et liiga enesekindlaid naisi mehed pigem kardavad, sest neile tundub, et naine ei vaja enam mehelikku toetavat õlga. Arvan, et naiselik naine on tugev oma hapruses. Naiselikku naist tahaks mees aidata. Naiseliku haprusega võib elus väga palju saavutada, jäädes lihtsalt naiseks.” Katjaga kogu vestluse aga SIIT

Etiketisalongi õpetaja Erika Kolbakov, kellega me vestlesime elegantsi, intelligentsuse ja naiselikkuse teemadel , artiklist noppisime siia juttu paljude tema muude järgimiseväärt nõuannete osas välja, et elegantne naiselik  naine on väljapeetud, viisakas ja hea suhtlemisoskusega, kes teab oma väärtust. Ta riietub maitsekalt – teab, mida selga valida, et oleks eakohane, tagasihoidlik, üritusele ja tema eelarvele vastav ning naiselik naine on hoolitsetud ja omab head hügieeni. Varasema vestluse leiab SIIT

Coollook blogi on kõige eelnevaga nõus ja arvab ka, et naiselik naine on alati hästi lõhnastatud.

Elizabeth Ardeni kingitus naiselikele naistele

Kevad toob alati parfüümiriiulitele uue hooaja uudiseid ning Elizabeth Ardeni uue parfüümi Green Tea Pomegranate ülimalt hõrk aroom kannab meid otseteed päikese-, energia- ja rõõmuküllase päeva algusse.

Magusast ja ülimalt mitmepalgelisest granaatõunast inspireeritud Green Tea Pomegranate on Green Tea lõhnaperekonna uusim mahlane parfüüm, mis sulandab selle oivaliselt hõrgu puuvilja sarja klassikalisse lõhnabuketti. Granaatõuna ja rohelise bergamoti tipunoodid sulavad ühte tsitrusenüanssidega ning äratavad meeled. Ülev Earl Grey teeakord ja kannikeselehed  kannavad su kevadiselt läbipaistvasse õhustikku, annavad aimu eesootavast ning innustavad sind oma päeva täiel rinnal nautima, vaarikaõite akordi ja valge sambla  lõpunoodid on aga kauniks punktiks.

Sädelev. Kirgas. Oivaliselt hõrk.

Leia meie Facebooki lehelt naistepäeva mäng, mille auhinnaks on Elizabeth Arden Green Tea Pomegranate parfüüm. (Võitja selgub 11. märts 2019)

You may also like

Leave a Comment