Home Soovitused Lahedad tegevused, mida kodus teha

Lahedad tegevused, mida kodus teha

April 28, 2020

Vaba aega on sellel aastal olnud inimestel jalaga segada. Nii tulebki välja, et kodu võib olla tegelikult üks äärmiselt põnev koht, kus oma aega mööda saata. Kui tunned, et tahaks midagi eriti lahedat teha, siin on sulle populaarseid soovitusi.

Challenge’id. Sotsiaalmeedias on liikvel igasuguseid lahedaid ja pööraseid tegevusi ning väljakutseid, alates kaku valmistamisest ning lõpetades atleetlike sooritustega, nagu pea alaspidi särgi selga panemine. Midagi vahvat tegema asudes anna sellest sotsiaalmeedias märku, et seeläbi ka sõpru kaasata ning neidki enda tegevustesse haarata.

Veebipeod. Kes oleks seda võinud arvata, et laheda ja sealjuures stiilse peo võib maha pidada ka veebikeskkonnas, kasutades sülearvutit, tahvelarvutit või telefoni! Leppige kokku ühine aeg, virtuaalne keskkond ja asuge pidu pidama. Efektsemaks ürituseks määrake kindlaks dresscode, olgu selleks siis triipudega dressid või pidžaama, tehke endale kõik samad snäkid ja kastke kurku samade jookidega. Nii jääb mulje, et kõik on ühes ja samas keskkonnas. Eriti hea on sellise laheda koosviibimise juures see, et kaasata saab sõpru igast maailma nurgast! Modernne, eks?

Trenn / rühmatrenn. Tõmba selge trenniriided, otsi välja matt ja haara nutitelefon, sest Sinu treener asub suure tõenäosusega just seal. Internetiavarus on täis videoid igale kehatüübile ning agaramad treenerid viivad läbi ka rühmaprogramme, kus iga osaleja oma ekraani taga lihaseid pumpab.

Koduse trennitegemise võimalikud vahendid 

 

Mängud.

Kui pärast trennitegemist energiat üle on, aga samas tunned, et tahaks midagi põnevat, veidi adrenaliinirohket ja südametööd kiirendavat, siis üks lahe võimalus on teha tutvust mängumaailmaga.

Hea variant on online-mängud, kus saad oma ajupotentsiaali arendada. Mängides annad üldiselt oma lihastele puhkust, kuid hoiad ajurakud siiski pingul nagu viiulikeeled. Viimasel ajal on populaarseks saanud erinevad mängukeskkonnad (vaata siit), kus saab ka oma õnne proovile panna. Aga kui tahad silmi puhata, siis võid istuda ju perega maha ning teha üks mõnusalt lahe lauamänguõhtu.

Mässamine köögis. Ülimalt populaarne tegevus, absoluutselt kuum ja hõrgutav teema. Köök on nagu kunstiateljee, kus valmivad suurepärased teosed. Meis kõigis on tegelikult peidus meisterkokk – see tuleb endast lihtsalt valla päästa, sest maailmas on igasuguseid vahvaid roogasid, mis nõuavad keeleväänamist, kuid asendavad suurepäraselt kartulit ja kastet või klassikalist vanilliplombiiri. Siin on Sulle üks väike kasulik retsept chia pudingi kohta, mis keele alla viib.

Päästa enda kulinaarsed oskused valla.

 

Muusika. Klassikud on öelnud “Muusika saab muuta maailma.” Ja kui see ka maailma muuta ei saa, siis Sinu igapäeva küll. Pühi oma kitarri või klaveri / süntesaatori pealt tolm, haara viiulipoognad kätte või soleeri trummikomplektiga. Kui Sa varem ka muusikat teinud ei ole, siis nüüd on õige aeg hakata. Ja seda isegi siis, kui õpetajat käepärast võtta pole, sest internet on suurepärane mentor.

Kodus ei pea saama sõbraks rutiiniga, see pole kõige jätkusuutlikum. Too oma päevadesse värve erinevate tegevustega ja pane end proovile erinevates valdkondades. Kui üleval mainitud tegevused on proovitud, siis… kordamine on tarkuse ema!

You may also like

Leave a Comment