Home Hooaja outfit TFW 2018 Kuldnõel ja Hõbenõel moeauhindade võitjate galerii!

TFW 2018 Kuldnõel ja Hõbenõel moeauhindade võitjate galerii!

October 22, 2018

Eesti suurim moesündmus TFW ehk Tallinn Fashion Week andis kolmapäeval üle 2018. aasta moeauhinnad „Kuldnõel“ ja „Hõbenõel“. Kuldnõela võitis, tõelist vaatemängu ja moepidu pakkuva esitlusega, kudumite disainer Kristel Kuslapuu ning hõbenõelaga saab oma uusi kollektsioone valmistama hakata nn. getoglämmi loov moedisainer Katrin Aasmaa. (Fotod: Erlend Štaub)

Eesti moedisaini auhinnaga „Kuldnõel“ tunnustatakse silmapaistva moelooja järjepidevat tööd vähemalt viimase viie aasta vaates. Arvestatakse kollektsioonide kvaliteeti ja funktsionaalsust, ajakohasust ja ilu, samuti pööratakse tähelepanu müügiedule ning ekspordivõimekusele. Kuldnõela auhinnale olid sel aastal nomineeritud Hanna Haring (Monton), Kriss Eglite (New Vintage by Kriss) ning Kristel Kuslapuu.

“Hõbenõel“ auhind antakse üle moekunstnikule või -brändile, kes on viimase aasta jooksul oma pealehakkamise, ettevõtlikkuse, särava idee ja energilise teostusega moeelus silma paistnud. Hõbenõela nominentideks olid Katrin Aasmaa, Liisa Soolepp ja Inga Vatsk-Laasner brändiga IVL.

Kristel Kuslapuu kudumid sünnivad läbi iroonia ja klišeede, tänu millele ujub tema looming justkui vastuvoolu selle tõsidusega, mida kodumaine rõivaloome üldjuhul taga ajab. Materjalidest peab Kristel tähtsaks naturaalseid lamba-, kitse- ja kaamlivillast lõngade kasutamist, millest sünnivad kudumid, mille kandja ei pea Kristeli sõnul enese õigustamiseks või mugavalt tundmiseks kohe kindlasti valima sugu.

Katrin Aasmaa tugevuseks on läbimõeldud stilistika, millega ta seob üheksakümnendate Eesti ja kaasaegse tänavamoe, hõrgu getoglämmi ja sovetliku nostalgia, pöörased aksessuaarid ja läbimõeldud rõivadisaini. Oma peamiseks sihtgrupiks peab Katrin “ladnasid patsaane”, kelles peitub ühtaegu nii eputrilladele omast edevust kui ka kuhjaga eneseirooniat.

You may also like

Leave a Comment