Home Ilu-uudised Kunst kui investeering tulevikku

Kunst kui investeering tulevikku

November 1, 2021

Kaasahaarav ja emotsionaalne kohtumine, kus said kokku kunst, loominguline mõttevahetus ning inspireerivad inimesed. Just niisugune oli laupäeval Womens Clubi poolt Liivia Leškini ja Siggi Haapsalu Haapsalu Nurga galeriis korraldatud naiste salongiõhtu.

Paljude moekunstnike jaoks oluline suunanäitaja Liivia Leškin, kes on varasemalt olnud Kunstiakadeemia õppejõud ja moekunstikateedri juhataja, loob tänasel päeval abstraktset kunsti. “Püüan areneda pigem kvaliteedis kui kvantiteedis,” on ta paarkümmend aastat tagasi enda tegemiste kohta öelnud. Andeka Liivia tänased tööd on valminud lõpuni kogetud emotsiooni tulemusel. Tema maalid on vabad ja loomingulised, pannes vaataja mõtlema, arutlema, tõlgendama. Laupäevase salongiõhtu jooksul vahetas naine rolle, mis varieerusid õppejõust kunstnikuni. Õppejõuna ta koolitas, suunas vaatama maale ning mõtisklema kunsti üle, kunstnikuna avas oma maailma ning mängis emotsioonidega. Kerge oli sellega kõigega kaasa minna, unustades kõik muu ümbritsev ja sukeldudes kunstimaailma.

Maalid ei ole ainult kodu ja kontori pilkupüüdvad sisustuselemendid, vaid ka investeering tulevikku.  Paljud, kes on aktsiate maailmas ebakompetentsed või lihtsalt ei usalda enda raha osakutesse, investeerivad kunsti. Tuntud kunstnike tööde ostmine on igati ilus viis oma raha targalt kasutamiseks. Toetad kunsti, naudid oma kodus või kontoris pildi ilu ja energiat ning samal ajal sinu poolt rahaliselt panustatud  väärtus kas püsib või kasvab. Liivia Leškin : „ Inimesed, kes pole pidevalt kunsti sees, on tihti pisud kartlikud.  Õnneks on kunsti mõistmisel peale mõningate teadmiste vaja ka avatud meelt ja siirast huvi.  Kui suudan seda poolt toetada ja inspireerida, siis avanevad täiesti uued maailmad… olen seda kogenud. Kogu elu on meid õpetatud emotsioone vaos hoidma ja teiste eest peitma. Kunstiga (selle sõna kõige laiemas tähenduses) suhestudes oleme ju sellest krambist vabad – emotsioonid on lubatud ja vajalikud! Minu loomingu aluseks on kõik inimese kui ülimalt sotsiaalse olendiga seonduv. llma suhtluseta ei ole mul millestki maalida.“

Liivia Leškinit teatakse ja tunnustatakse eelkõige märgilise moekunstnikuna. Ta on sündinud 1956. aastal, lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia aastal 1980 moedisainerina, 1989-ndast Eesti Kunstnike Liidu liige, ja kunstirühmituse ON Grupp asutajaliige. Liivia on esinenud arvukatel personaal- ja grupinäitustel moedisaineri, kostüümikunstniku, moeillustraatorina ning loonud suureformaadilisi digitrükitehnikas interjööritekstiile. Liivia on töötanud ajakirja Siluett toimetuses ja Tallinna Moemajas. Aastatel 1987–1997 oli ta Eesti Kunstiakadeemia õppejõud, aastast 1990 dotsent ning 1990–1993 oli ta moekunstikateedri juhataja.  Ühtlasi on olnud ta ka professor ning külalisõppejõud mitmes Skandinaavia kunstikõrgkoolis. Aastast 1994 ehk et pea kolm aastakümmet on ta omanimelise moefirma omanik.

You may also like

Leave a Comment